Ana Sayfa Haberler FNSS MILDESIGN Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması: Geleceğin Tasarımcıları Bu Yarışmada Ortaya Çıkacak

FNSS MILDESIGN Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması: Geleceğin Tasarımcıları Bu Yarışmada Ortaya Çıkacak

Türkiye’nin öncü askeri kara aracı üreticilerinden FNSS, askeri kara aracı tasarımı konusunda yetenekli beyinleri ortaya çıkarmak için üçüncü kez yarışma düzenledi.

FNSS MILDESIGN Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması için başvurular 15 Kasım’da başladı.

Katılımcılar, etkinlik kapsamında yarışacak tasarımlarını www.fnssmildesign.com adresindeki ilgili bölüme yüklemeye devam ediyor.

Başvurular 1 Mart 2019’da sona erecek.

Tasarımlar, uzman üyelerden oluşan kurullar tarafından değerlendirilecek.

Yarışmada dereceye girenler, 1 Mayıs 2019’da www.fnss.com.tr ve www.fnssmildesign.com internet adresinden ilan edilecek.

Ödül töreni, 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan IDEF 2019, 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarında düzenlenecek.

Uluslararası nitelikteki yarışma, “profesyonel” ve “öğrenci” olmak üzere iki ayrı kategoride yapılıyor.

“Profesyonel” kategorisinde, yaşı 18’in üzerinde olan herkes, hiçbir ön koşul aranmaksızın yarışmaya katılabiliyor.

“Öğrenci” kategorisinde ise sadece üniversitelerin lisans programlarına devam eden öğrenciler yarışabilecek.

Yarışma ile Türkiye’de özgün ürün geliştirme çalışmalarının desteklenmesi, savunma sektöründe tasarımcı gelişimine destek olunması ve sektör ihtiyacına yönelik profesyonel tasarımcı potansiyelinin ortaya çıkarılması da amaçlanıyor.

Birincisi 2011 yılında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren mühendis ve tasarımcılardan bazıları bugün FNSS Ar-Ge Merkezi’nde çalışıyor.

Tasarım: Levent Tuna – MILDESIGN 2015 Profesyonel Kategori Birincisi

 1,578 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.