Ana Sayfa Haberler FNSS, “Uluslararası İş Güvenliği Ödülü”ne Layık Görüldü

FNSS, “Uluslararası İş Güvenliği Ödülü”ne Layık Görüldü

FNSS, British Safety Council tarafından bu yıl 62’ncisi düzenlenen ve iş sağlığı güvenliği (İSG) sektörünün ilk ve en prestijli ödüllerinden biri olan “Uluslararası İş Güvenliği Ödülü”ne layık görüldü.

21 Nisan’da firma tarafından paylaşılan bilgilere göre; ödül almaya hak kazanan tüm şirketlerin 11 Mart’ta açıklandığı programın, 29 Mayıs’ta, Londra Grosvenor House Oteli’nde düzenlenmesi planlanan uluslararası ödül töreni ileri bir tarihe ertelendi.

FNSS, bu ödülü;

  • İSG’yi kurum kültürü olarak ele alması,
  • Üst yönetimin güvenlik taahhüdü,
  • İSG süreçlerine yönetsel seviyede olmayan çalışan katılımının sağlanması,
  • Etkin değişim yönetimi yapılabilmesi,
  • Sağlık, güvenlik ve iyilik halini bir arada tutarak çalışanı koruma prensibi,
  • İSG hedefleri ve riskleri kontrol altına alma yöntemleri konularındaki uygulamaları ile almaya hak kazandı.

İlk Başvuruda Ödül Aldılar

FNSS, İSG kültürünün ve bu doğrultuda gerçekleştirilen çalışmaların küresel ölçekte değerlendirilebilmesi amacıyla bu yıl ilk defa ödüle başvurdu. Sürdürülen faaliyet ve iyileştirmelerin bir sonucu olan bu ödül, hedeflenen gelişmeler için bir araç niteliği taşırken, sağladığı motivasyon ile güvenlik kültürünün geliştirilerek sürdürülebilirliğini sağlama konusunda atılan önemli bir adım oldu. Uluslararası bir platformda, iyi ve etkin bir iş sağlığı güvenliği ve iyilik hali taahhüdü gösteren firmalara verilen bu ödül, FNSS’nin İSG kültürünü, diğer bir ifadeyle tüm FNSS çalışanlarının bu konuda göstermiş oldukları özverili çalışmalarını taçlandırmış oldu.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.