Ana Sayfa Haberler FNSS, Umman’da Fabrika Seviyesi Bakım Onarım Merkezi İnşa Edecek

FNSS, Umman’da Fabrika Seviyesi Bakım Onarım Merkezi İnşa Edecek

Umman Fabrika Seviyesi Bakım Onarım Merkezi Sözleşmesi, FNSS ile Umman Sultanlığı Hükümeti Maliye Bakanlığı arasında, 3 Temmuz’da, Umman’da düzenlenen törenle imzalandı. Bu yeni sözleşme, FNSS ve Umman Sultanlığı Hükümeti Savunma Bakanlığı arasında 20 Eylül 2015’te imzalanan ve FNSS için sanayi katılımı ve offset yükümlülüklerini içeren Zırhlı Personel Taşıyıcı (PARS III) ve Entegre Lojistik Destek tedariki sözleşmesi kapsamında gündeme geldi.

FNSS, 2020 yılında Umman Kraliyet Kara Kuvvetlerine 13 farklı konfigürasyonda, 172 adet PARS III 6×6 ve 8×8 teslim etmiş ve son kullanıcıya entegre lojistik destek yeteneklerini de kazandırmıştı. Fabrika Seviyesi Bakım Onarım Merkezi’nin kurulmasına ilişkin imzalanan bu yeni sözleşme ise bu yeteneklerin bir üst seviyeye taşınmasını sağlamayı hedefliyor.

Sözleşme kapsamında FNSS’nin yükümlülükleri şöyle sıralanıyor:

  • Merkezin mimari tasarımını yapmak ve inşasını gerçekleştirmek.
  • Gerekli olan tüm makine ve ekipmanların teminini ve tesis içerisinde devreye alınmasını sağlamak.
  • Tesisin ilave ihtiyaçlar çerçevesinde genişletilebilmesine imkân sağlayan altyapının oluşturulmasından sorumlu olmak.

Teknik ve Yönetsel Bilgi Birikimi Umman Kara Kuvvetlerine Aktarılacak

Sözleşme, aynı zamanda Umman’da yer alacak merkezin işletilmesi için Umman Kraliyet Kara Kuvvetleri personelinin eğitilmesini de kapsıyor. Bu kapsamda FNSS, teknik ve yönetsel bilgi birikiminin Ummanlı personel aktarılmasında da aktif rol oynayacak.

FNSS’nin teknik yönetsel ve yönetsel bilgi birikimi paylaşımına yönelik yükümlülükleri ise şöyle sıralanıyor:

  • PARS III Fabrika Seviyesi Bakım Onarım Teknik Dokümanlarını sağlamak.
  • PARS III Fabrika Seviyesi Bakım Onarım İnteraktif Elektronik Teknik El Kitaplarını (IETM) hazırlayarak, kullanım eğitimlerini gerçekleştirmek.

FNSS bunlara ek olarak; proje kapsamında belirlenecek savunma sanayisi yedek parça üretimi için Umman firmalarının yeteneklerinin geliştirilmesini de hedefliyor.  

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.