Ana Sayfa Haberler FNSS’de Çeyrek Asır

FNSS’de Çeyrek Asır

MSI Dergisi’nin 154’üncü sayısında yayımlanan “FNSS’de Çeyrek Asır” başlıklı özel haber, MSI Dergisi’nin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

FNSS, 23 Aralık’ta, Ankara’da düzenlediği bir etkinlikle 66 çalışanına, “Kıdem Ödülü” verdi. Etkinlikte, 20 yılını dolduran 15; 25 yıl ve üzerinde hizmeti bulunan ise 51 çalışan ödül aldı. Firmanın kurulduğu ilk günden itibaren şirkette çalışan FNSS Genel Müdürü ve CEO’su K. Nail Kurt da ödül alanlar arasındaydı.

FNSS’nin düzenlediği etkinlikte, 20 yılını dolduran 15; 25 yıl ve üzerinde hizmeti bulunan ise 51 çalışan ödül aldı.

 

Çalışanlar, ödüllerini, Kurt ve Savunma Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Brent Butcher’dan aldılar. Kurt’un ödülü ise FNSS’nin, yine en kıdemli çalışanlarından Kaynak Birimi Şefi Mehmet Sarıkaya tarafından kendisine takdim edildi.

Ödül töreni öncesinde firma çalışanlarına hitaben bir konuşma yapan Kurt, öncelikle, FNSS açısından 2017’nin bir değerlendirmesini yaptı: “Üstlendiğimiz projelerde, çok başarılı bir yıl geçirdik. Bunun için her birinize özellikle teşekkür etmek istiyorum.”

Çalışanları ile Büyüyen FNSS

Kurt, sözlerini şöyle sürdürdü: “Büyümemiz, 2017’de de sürdü. 2018’de de devam edecek. Önümüzde, geçtiğimiz dönemden daha zorlu, daha çetrefilli; ama daha zevkli, önemli yıllar var. Yeni gelen arkadaşlarımız, bizlere güç katıyorlar.”

Kurt, Nurol Holding’in ve BAE Systems’in üst düzey yetkilerinin de takdir ve teşekkürlerini, FNSS çalışanlarına ilettikten sonra şunları söyledi: “Önümüzde, yine zorlu bir yıl var; fakat geçmişte olduğu gibi bunun da üstesinden geleceğimizden eminim. 2017 ve öncesinde gösterilen yüksek performansın, önümüzdeki yıllarda, 2018’den başlayarak devam edeceğinden; sizlerin bu konuda azami gayret göstereceğinden eminim.”

Kurt, konuşmasının son bölümünde, bugünlere nasıl ulaştıklarını da hatırlattı: “Geçen süre içinde, çok şey öğrendik. 1980’lerin sonuyla birlikte FNSS, Türk savunma sanayisinin çok önemli bir parçası hâline geldi. Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile sektör açısından ilkleri barındıran, Zırhlı Muharebe Araçları sözleşmesini başarıyla tamamladık. 2.000’in üzerinde aracı, silahlı kuvvetlerimize teslim ettik ve geçen sürede hep birlikte büyüdük.”

 

  

FNSS, 6’ncı Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde, transfer kutusunu sergiledi (Solda). FNSS’nin 6’ncı Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde sergilediği bir diğer
ürünü, pompa sürücü dişli kutusu oldu (Sağda).

 

FNSS, Ar-Ge ve Tasarım Kabiliyetlerini Sergiledi

FNSS açısından Aralık ayındaki bir başka gelişme ise firmanın, 20-21 Aralık tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirilen, 6’ncı Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’ne katılması oldu. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, geliştirdiği transfer kutusu ve pompa sürücü dişli kutusunu sergileyen firma, ayrıca tasarımını kendi yaptığı çeşitli paletli ve tekerlekli zırhlı araçların tanıtımını yaptı.

 2,477 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.