Ana Sayfa Arşiv FNSS’ye İnsan Kaynakları Alanında 3 Uluslararası Ödül

FNSS’ye İnsan Kaynakları Alanında 3 Uluslararası Ödül

Türkiye’nin stratejik öneme sahip zırhlı araç üreticisi FNSS, “çalışanlarına verdiği değeri ortaya koyan” başarılı insan kaynakları yönetimiyle uluslararası arenada 3 altın madalya kazandı.

İş dünyasının en önemli değerlendirmelerinden biri olarak kabul edilen “Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri” bir süre önce Amerika Birleşik Devletleri’nin Palm Beach kentinde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

FNSS, “İK’nın (İnsan Kaynakları) Güvenilir Danışmanlığı” projesi ile

-En İyi İK Veri Analitiği,

-En İyi İnsan Kaynağı Yönetimi İnovasyonu ve

-En İyi İK Stratejisi ve Ölçüm Modeli” kategorilerinde 3 ayrı altın madalya ile ödüllendirildi.

Global arenada 500’ün üzerinde proje arasından; dünya çapında tanınan bağımsız profesyonellerden oluşan jürinin değerlendirdiği projesi ile FNSS, Türkiye’den 3 altın madalya ile ödüllendirilen ilk firma oldu.

Firma, kuruluşunun 30’uncu yılında tasarım, üretim, pazarlama ve ihracattaki başarılarının yanına, insan kaynakları alanındaki başarısını da eklemiş oldu.

FNSS İK Direktörü Mehpare Alp, önemli olan noktanın, çalışanın sesini duymak olduğunu belirterek; çalışanlarla birebir diyalog görüşmeleri gerçekleştirdiklerini; anketlerle, çalışanların fikirlerini duymaya özen gösterdiklerini belirtti.

Alp’in verdiği bilgiye göre, İK Analitik projesi ile elde edilen sonuçların yöneticilerle paylaşılması amacıyla, “İK’nın Güvenilir Danışmanlığı” toplantıları düzenlendi.

Toplantılarda; çalışan istatistikleri, işe alım ve iş hacmi analizleri, çalışma saatleri, performans değerlendirmeleri, rekabet değerlendirmeleri ve eğitim başlıkları altında toplanan veriler, tüm bölüm yöneticileri ile birlikte incelendi.

İlham sağlayan ve güven veren uygulamalar toplantılarda takdir edilerek, gelişim aksiyonları belirlendi.

“Brandon Hall Mükemmeliyet Ödülleri”, önde gelen bağımsız araştırma ve analiz şirketi olan Brandon Hall tarafından 1994 yılından beri veriliyor.

Madalya almaya hak kazanan firmalar arasında Accenture, Bank of America, Cisco Systems, Dell EMC, Deloitte, Google, IBM, PepsiCo, PwC, SAP, Siemens ve Walmart gibi bir çok farklı sektörden global firma da yer alıyor.

FNSS, insan odaklı yöntemler ile insan kaynağının daha etkili yönetilmesi, çalışan gelişiminin daha verimli ilerlemesi ve çalışan bağlılığının arttırılması alanında en güncel İK uygulamalarını hayata geçirmeye devam ettikleri bilgisini de paylaştı.

 

 794 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.