Ana Sayfa Haberler Fotoniks, DAT Kamerasını İlk Defa ICDDA 2022’de Sergiliyor

Fotoniks, DAT Kamerasını İlk Defa ICDDA 2022’de Sergiliyor

Fotoniks, özgün olarak geliştirdiği Derinliği Arttırılmış Termal (DAT) Kamerası’nı, 12-14 Ekim günlerinde Ankara’da gerçekleştirilmekte olan ICDDA 2022 etkinliğinde, ilk defa sergiliyor. Firma yetkilileri, DAT Kamerası’nın, kendi sınıfında Türkiye’de geliştirilen ve kullanıma alınan ilk ürün olduğunu vurguluyor.

DAT Kamerası, operasyonel ihtiyaçları karşılamak üzere geliştirildi. Termal kameralar, ısı farkının olduğu ortamlarda kullanıcılarına net bir görüntü sağlayabiliyor. Bununla birlikte bu kameraların sağladığı görüntülerde her şey 2 boyutlu görünüyor ve derinlik algılanamıyor. Fotoniks, DAT Kamerası’nda, termal kameranın yanına VNIR (Visible and Near Infra-Red / Görünür ve Yakın Kızılötesi) kamera da ekliyor. DAT Kamerası, VNIR ve termal sensörlerden gelen görüntüleri optik, mekanik, elektronik ve yazılım boyutlarında birleştiriyor. Böylece hem termal ve hem de VNIR sensörlerinin avantajlarını eş zamanlı olarak son kullanıcıya sunuyor. Kullanıcı, derinliği algılayabildiği, farkındalık seviyesinin yüksek olduğu bir görüntü elde ediyor.

Fotoniks, geliştirme çalışmalarına 2018 yılında başladığı DAT Kamerası’nın Türk Silahlı Kuvvetlerine ilk teslimatını, 2020 yılında yaptı. Ürünün üretimi ve teslimatları devam ediyor.

DAT Kamerası, Fotoniks’in, ICDDA 2022’nin gerçekleştirildiği ATO Congresium’un girişindeki standında sergileniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.