Ana Sayfa Haberler Gölge Süvari, FOTONİKS KUZGUN Panoramik Kamera Sistemi ile Görüyor

Gölge Süvari, FOTONİKS KUZGUN Panoramik Kamera Sistemi ile Görüyor

Kuzgun, Gölge Süvari’nin taretini hemen yanında yer alıyor.

FNSS’nin Gölge Süvari ağır sınıf insansız kara aracının algılayıcıları arasında, FOTONİKS tarafından geliştirilen KUZGUN Panoramik Kamera Sistemi de bulunuyor. KUZGUN, 9 Kasım’da düzenlenen İnsansız Kara Araçları ve Askeri Robotik Teknolojiler Töreni’nde sergilenen Gölge Süvari aracının üzerinde ve törende Gölge Süvari ile ilgili gösterilen tanıtım filminde yer aldı. Filmde, aracın karar destek sistemleri ve sensör setlerinin gösterildiği bölümde adı geçen sensörlerden biri de KUZGUN oldu.

KUZGUN, sağladığı ekran görüntüleri ile birlikte görülüyor.

360 derece durumsal farkındalık sağlayabilen KUZGUN, farklı araçlarda kullanıma girmiş, olgun bir çözüm olarak dikkat çekiyor. KUZGUN’un performansının arkasında ise Fotoniks’in tasarladığı görüntü işleme algoritmaları bulunuyor.

FNSS’nin Gölge Süvari ağır sınıf insansız kara aracı

Otonom olarak görev yapacak şekilde geliştirilen Gölge Süvari’nin, bir dizi sensör ile çevresini en iyi şekilde algılayıp en doğru hareket şekline karar vermesi gerekiyor. Klasik sensörlerin kısıtlı görüş açısından kaynaklanan engelleri ortadan kaldıran KUZGUN, 360 derecelik bir durumsal farkındalık sağlıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.