Ana Sayfa Haberler Geleceğe Yönelik Teknolojiler Geliştiren MilSOFT, Projelerini Sektör Basınına Anlattı

Geleceğe Yönelik Teknolojiler Geliştiren MilSOFT, Projelerini Sektör Basınına Anlattı

Türkiye’nin önemli yazılım kuruluşlarından MilSOFT, 9 Ocak’ta sektör basınını ağırladı.

MilSOFT’un Ankara ODTÜ Teknokent yerleşkesinde bulunan merkez binasında düzenlenen basın buluşmasına; MilSOFT Genel Müdürü İsmail Başyiğit, Üretim ve Programlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Zeren, Programlar Direktörü Mehmet Değirmencioğlu, İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü İbrahim Aksu, Ürünler Direktörü Ekrem Serin, Kalite Direktörü Burak Baysak, Sözleşme Yöneticisi Deniz Küzeci, İş Geliştirme Yöneticisi Sinan Topuz ve Genel Müdür Danışmanı (E) Hv.Plt. Tuğg. Sargun Göktun katıldı.

 

 MilSOFT Genel Müdürü Başyiğit,  MilSOFT’un sistem entegrasyonu ve yazılım geliştirme alanlarında faaliyet göstermek üzere 1998 yılında kurulduğunu hatırlattı.

Lider bir Türk sistem entegrasyon ve yazılım firması olarak dünya pazarında, ana oyunculardan biri olmayı hedeflediklerini kaydeden Başyiğit,

“MilSOFT’un faaliyet alanları doğrultusunda, savunma sanayisinde kritik öneme haiz birçok projeye imza attık. Milli menfaatleri gözeterek başladığımız ticaret hayatında, savunma alanında çok sayıda projede kritik yazılımları tamamen yerli kaynaklarla ve milli olarak üreten ilk Türk yazılım firması haline geldik” diye konuştu.

 

Toplantıda, bir sunum yapan İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü İbrahim Aksu ise MilSOFT’un kuruluşundan bu yana, toplam bedeli yaklaşık 231 milyon dolar tutarında proje sözleşmesi imzaladığını belirtti.

Aksu, şirketin hâlihazırda yürüttüğü projelerin toplam sözleşme değerinin yaklaşık 123 milyon dolar olduğunu ve bu tutarın %31’lik kısmının yurt dışına ihracat projelerinden oluştuğunu söyledi.

MilSOFT, Türk İhracatçılar Meclisi verilerine göre; Türkiye’nin 500 Büyük İhracatçı Firması listesinde, genel sıralamada 170’inci, sektör sıralamasında ise 6’ncı sırada yer alıyor.

Toplam cirosunun %60,2’sini ihracat gelirlerinden elde eden firmada şu anda 200 civarında personel görev yapıyor.

MilSOFT’un 12 ürünü, Yerli Malı Belgesi’ne sahip.

Firmanın 15 ayrı patent başvurusu da bulunuyor.

2018 yılı Kasım ayında iki yeni projeye daha imza atan MilSOFT, şu anda 20 farklı proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Basın buluşması kapsamında, MilSOFT Teknoloji Merkezi de tanıtıldı.

 

 2,063 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.