Ana Sayfa Haberler “Geleceğin Uçak Kokpiti” Projesi ile Ödül Kazanan BNA, MSI Dergisi’ne Ziyaret Gerçekleştirdi

“Geleceğin Uçak Kokpiti” Projesi ile Ödül Kazanan BNA, MSI Dergisi’ne Ziyaret Gerçekleştirdi

Nurol BAE Systems Hava Sistemleri (BNA) Ticari İşler Direktörü Umut Karayel, hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere, 19 Aralık’ta, MSI Dergisi’nin yeni ofisini ziyaret etti.

MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar ile görüşen Karayel, firmanın faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı. %51 Nurol Holding %49 ise BAE Systems hissedarlığında, 2015 yılının Kasım ayında kurulan BNA; Entegre Uçuş/Araç Sistemleri, Entegre Görev Sistemleri, Elektronik Sistemler ve Simülasyon ve Eğitim olmak üzere, dört temel alanda faaliyet gösteriyor.

Firma, 27 Kasım 2019 tarihinde, “Geleceğin Uçak Kokpiti” vizyonu çerçevesinde yürüttüğü Ar-Ge projesi ile “BAE Systems Chairman’s Award” ödülleri kapsamında “Business Leader” ödülünü almaya hak kazandı. Bu ödül, her yıl, BAE Systems ekosisteminde rekabetçi avantaj yaratan ve yenilikçi teknolojiler alanına önemli ölçüde katkı sunan projelere veriliyor. Karayel, BNA’nın bu başarısı ile ilgili şu değerlendirmeleri paylaştı: “Havacılıkta sürekli gelişen rekabet koşulları içinde, gelecek nesil savaş uçakları kokpitleri, artık alışılagelmiş fiziksel enstrümanların yerine, pilotların görevlerine daha çok odaklanabilmelerini sağlayan çözümler üzerine şekillendirilmeye çalışılıyor. Bizim bu başarımız, gelecekte tasarlanması planlanan uçak sistemlerinde söz sahibi olmamız adına büyük önem arz ediyor. Bundan sonraki süreçte de önceliği Ar-Ge çalışmalarına vermeye ve yenilikçi teknolojilerimiz ile fark yaratmaya devam edeceğiz.”

 1,449 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.