Ana Sayfa Haberler Gençler, Roketsan ile Kendi Roketlerini Tasarladı

Gençler, Roketsan ile Kendi Roketlerini Tasarladı

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan TEKNOFEST İstanbul’19 Özel Dosyası’nda yer alan haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Standında güdümlü mühimmat ve füze sistemlerini sergileyen Roketsan, aynı zamanda, düzenlediği yarışma ve aktivitelerle gençlerin roket hayallerini gerçeğe dönüştürdü.

TEKNOFEST İstanbul kapsamında; Roketsan sponsorluğunda, TÜBİTAK SAGE ile birlikte düzenlenen Roket Yarışması, 4-11 Eylül tarihleri arasında, Aksaray Atış Merkezi’nde gerçekleştirildi. Alçak ve yüksek irtifa (1.500 ve 3.000 metre) olmak üzere iki ayrı kategoride; lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan 79 finalist takımın yarıştığı etkinlikte, katılımcılar, roketlerini gökyüzüne fırlattı. Yarışmaya katılan roketler, Roketsan ve TÜBİTAK SAGE’nin, TEKNOFEST İstanbul’daki ortak etkinlik çadırında sergilendi. Güvenlik önlemleri nedeniyle festival öncesinde yapılan bu yarışmada, dereceye giren takımlara ödülleri, festivalde takdim edildi.

Roket Yarışması’na katılan projeler, Roketsan ve TÜBİTAK SAGE’nin ortak etkinlik çadırında sergilendi.

 

Öte yandan Roketsan ve TÜBİTAK SAGE’nin ortak çadırında düzenlenen atölye çalışması ile gençler maket roket yaptı. Festivalin ilk gününden itibaren düzenlenen bu atölyede, çocuklar ve gençler eğlenirken öğrenme fırsatı buldu.

 

Gençler kendi roketleri tasarlayarak hem öğrendi hem de eğlendi.

 871 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.