Ana Sayfa Haberler Gençlerin Hayali: ASELSAN’lı Olmak

Gençlerin Hayali: ASELSAN’lı Olmak

Universum 2018 Türkiye’nin, Öğrenci ve Çalışan Y Kuşağı İçin En Çekici İşverenler Araştırması sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre ASELSAN; Google, Apple ve Microsoft’u geride bırakarak, ilk sıradaki yerini korudu.

ASELSAN, bir yıl önce yapılan araştırmada da Mühendislik/IT alanında en çok beğenilen şirket olmuştu. Universum tarafından, 61 ülkede 1,8 milyon genç ile yapılan En Çekici İşveren Araştırmalarının Türkiye ayağı, 6’ncı yılında 46 üniversiteden 41.117 öğrenci ve ortalama 3 yıldır iş hayatında olan 13.116 genç profesyonelden edinilen bilgiler ile hazırlandı. Araştırma, Harvard Business Review Türkiye Dergisi’nin Eylül sayısında yayınlandı.

 

 

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türkiye’nin en çok çalışılmak istenen şirketi olmak gurur verici ama aynı zamanda bu onurun getirdiği bir sorumluluk var. Sadece Türkiye’nin en parlak gençlerini ASELSAN’a çekmek değil, aynı zamanda onların aşkla, sorumlulukla çalışacağı bir iklim yaratmak, sorumluluk hissettirmek ve her ASELSAN çalışanının, bu kültürün önemli bir mimarı olduğunun farkında olmasını sağlamak önceliklerimiz arasındadır. ASELSAN’da olmaktan gurur ve mutluluk duyan çalışanlarımız en güvenilir marka elçilerimizdir. İnsanı kaynak olarak görmekten ziyade, bir kıymet olarak görüyor ve tüm çalışanlarımıza kıymetli oldukları duygusunu yerleştirmeye çalışıyoruz.”

 1,247 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.