Ana Sayfa Haberler Gençlerin Tercihi ASELSAN Oldu

Gençlerin Tercihi ASELSAN Oldu

Universum’un düzenlediği, Türkiye’nin Gençleri için En Çekici İşverenler Araştırması’nın 2019 yılı sonuçları açıklandı. ASELSAN, Mühendislik / IT alanında gençlerin çalışmayı en çok tercih ettikleri şirketler listesinde birinci sırada yer aldı.

Araştırma, Kasım 2018 – Nisan 2019 tarihleri arasında, 50 üniversiteden toplam 64.967 öğrenci ve ortalama 4,5 yıl deneyime sahip 18.338 genç profesyonelin katılımı ile yapıldı. Araştırma kapsamında, gençlerin; iş ve işveren markalarına yönelik eğilimleri karşılaştırmalı olarak analiz edildi.

Araştırma sonucunda ASELSAN, Mühendislik / IT alanında öğrenciler ve genç profesyonellerin çalışmayı en çok tercih ettikleri şirketler listesinde birinci sırada yer aldı. Şirket, son 5 yılda bu alandaki birinciliği bırakmadı. İktisadi İdari Bilimler alanında ise öğrenciler için 5 basamak, genç profesyoneller için ise 1 basamak yükselen ASELSAN bu alanda da ilk 10’daki yerini sağlamlaştırdı.

 1,060 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.