Ana Sayfa Haberler GES Mühendislik, Kart Kilitlerine, İhtiyaca Özel Tasarım Yeniliğini Getiriyor

GES Mühendislik, Kart Kilitlerine, İhtiyaca Özel Tasarım Yeniliğini Getiriyor

MSI Dergisi’nin 183’üncü sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Niş alanlarda, özel elektro-mekanik ve mekanik ürünler geliştiren GES Mühendislik, çalışmalarına, kart kilitlerini de ekledi. Firmanın kart kilitlerine getirdiği yenilik ise kullanıcı gereksinimlerine özel olarak geliştirilen ürünleri, maliyet-etkin bir şekilde sunmak oldu. GES Mühendislik, şimdiden binlercesini teslim ettiği kart kilitleri ile ilgili gelecek planlarını da yapmış durumda.

 

Kontrol ya da görev bilgisayarı, radar, sinyal işleme birimi ve benzeri birçok askeri ve aviyonik sistemde kullanılan elektronik kartlar, bulundukları kasaya (kutuya), kart kilidi ile takılır. Kart kilidi, kartların, titreşim gibi çevresel etmenlere rağmen, kutudaki konumunu koruyarak görev yapmasını sağlar. Temas ile soğutma (conduction cooling) yönteminin kullanıldığı durumlarda, aynı zamanda, kartın ısısının sistemin dışına atılmasına da yardımcı olur.

GES Mühendislik, sahip olduğu AS9100 Rev D belgesi ile kart kilidi de dâhil tüm ürünlerinde fark yaratıyor.

 

Uzun yıllardır kullanılan ve basit görünen bir parça olsa da kart kilidi, pazar dinamikleri nedeniyle kritik kararların verilmesinde başrol oynayabiliyor. Standart boyutlarda üretilen kart kilitleri, kartların boyutlarını da belirliyor. Kart tasarımcıları, mevcut firmaların sunduğu kart kilitlerinin dışına çıkan boyutlarda kartlar üretemiyor. GES Mühendislik ise kullanıcı gereksinimlerini ön plana alarak, gerektiğinde bu gereksinimleri karşılayacak özel kart kilitleri tasarlayıp üretiyor.

 

Kullanıcı Öncelikli Deneyim

GES Mühendislik, kullanıcının, kart kilidi ile ilgili özel isteklerini dinleyerek, bunları tam olarak karşılayan ürünü teslim ediyor. Kullanıcı, başta boy olmak üzere, tüm gereksinimlerini, ihtiyacına göre belirtiyor. Bunlar arasında; ön gergi talep edip edilmediği ya da kartın kullanıldığı yerde yüksek titreşimlerin olup olmayacağı gibi gereksinimler de bulunuyor.

GES Mühendislik, aldığı kullanıcı gereksinimleri ile kart kilidinin tüm tasarım ve üretim çalışmalarını gerçekleştiriyor ve kullanıcıya, kullanıma hazır ürün teslim ediyor. Firma, tasarım ve üretim süreçlerinde, AS 9100 belgesine sahip olmasıyla da fark yaratıyor. Ayrıca, ürünlerinde, en yüksek kalite havacılık alüminyumunu kullanıyor.

GES Mühendislik, kart kilitlerini, modern altyapısını kullanarak üretiyor.

 

GES Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Özbek,  gereksinimlere özel kart kilidi çözümü sunarken aynı zamanda maliyet etkinliği de sağladıklarını vurguluyor: “Kart kilidi konusunda yıllardır çalışan ve geniş bir kataloga sahip olan firmalar var. Bugüne kadar kart üreticileri, hep bu kataloglardaki standart ürünlere uymak ve kartlarını buna göre tasarlamak zorunda kaldılar. Çünkü standart dışı bir ürün talep edemiyorlardı ya da talep etseler bile bunun maliyeti yüksek oluyordu. Biz ise hem kullanıcıya özel ürün geliştirebiliyoruz hem de bunu maliyet-etkin bir şekilde yapabiliyoruz. Bu hizmetimiz, kullanıcılarımızın önüne, özel kart tasarımı alanında, yepyeni kapılar açıyor.”

Yeni bir kart kilidinin tasarlanıp farklı sürümlerinin ortaya konması sürecini, GES Mühendislik, yaklaşık 1 ayda tamamlayabiliyor. Tasarımı hazır bir kart kilidi için 100 adetlik üretimi ise 2 ay gibi bir zamanda tamamlayabiliyor. Firmanın bu alandaki çalışmaları ilerledikçe, bu sürelerin kısalması da söz konusu olacak.

Otomatik Araç Seviyeleme Sistemi

Ürün Ailesi Genişleyecek

GES Mühendislik, kart kilidi alanında ilk üretimlerini, farklı Türk kullanıcıları için gerçekleştirdi. 4 farklı grup kullanıcı gereksinimi için onlarca farklı boyda ürün geliştiren firma, 5.000’in üzerinde ürünün üretiminin tamamladı. Firmanın, 2.000 adetlik bekleyen siparişi (backlog) bulunuyor. Ayrıca, yakın zamanda, toplam 2.000 adetlik yeni siparişler almayı bekliyor.

GES Mühendislik, kart kilidi ürün ailesi ile ilgili 2020 yılında bir dizi yeni atılım yapmayı planlıyor. Tasarımlarını çeşitlendirecek olan firma, ayrıca yeni mekanizmalar ve malzemeler üzerinde de çalışacak ve bunları, ürünlerine yansıtacak.

GES Mühendislik’in önümüzdeki 5 yıl için hedefi ise kart kilitleri konusunda, yıllık 15.000 adetlik üretim hacmine ulaşmak. Firma, bu hacmin, ilk zamanlarda, yurt içi ağırlıklı olacağını öngörüyor. GES Mühendislik yetkilileri, yerleşik ve köklü oyuncuların bulunduğu yurt dışı pazarda zorlu bir rekabete gireceklerini ve orta ve uzun vadede, yurt dışı pazarda da söz sahibi olacaklarını değerlendiriyor.

Özbek, kart kilidi ürün ailelerinin geleceği ile ilgili şunları söyledi: “Kullanıcılarımıza, tekrar edilebilir ve sürekli aynı kalitede ürün sağlamaya devam edeceğiz: Bunun yanı sıra kullanıcılarımızdan gelen geri bildirimlerle gerektiğinde, teslimat zamanı ve kalite gibi konularda, daha da ileriye gideceğiz. Kart kilidi konusu, kısa zamanda, hızlı ilerlediğimiz bir alan oldu ve bu ivmeyi, geleceğe taşımaya hazırız.”

 

 953 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.