Ana Sayfa Manşet GES Mühendislik, Özel Görev Araçlarına Yönelik Anahtar Teslim Çözümlerini Tanıttı

GES Mühendislik, Özel Görev Araçlarına Yönelik Anahtar Teslim Çözümlerini Tanıttı

GES Mühendislik, SEDEC 2022’de, özel görev araçlarına yönelik sunduğu; üst yapı, römork, seviyeleme ve anten yükseltme çözümlerini ön plana çıkarttı. Firma, fuar boyunca gerçekleştirdiği görüşmelerde, başarıyla tamamladığı projelerle bu alanda sektörün önde gelen çözüm ortaklarından biri haline geldiği vurgusunu yaptı.

GES Mühendislik’in özel görev araçlarına yönelik en kapsamlı çözümü, araç üst yapılarını, anahtar teslim bir şekilde sunabilmesi. Firma, üzerinde hiçbir görev sistemi olmayan bir aracı alıp üst yapısını tamamlayarak teslim edebiliyor. Bu üst yapı; hidrolik ya da elektromekanik seviyeleme sistemi, teleskopik mast, yükseltme sistemi, jeneratör ve şelter gibi bileşenlerden oluşabiliyor. GES Mühendislik hâlihazırda, anahtar teslim olarak hazırladığı iki farklı çözümü, bir kamu kurumuna ve sektörün önde gelen ana yüklenicilerinden birine başarıyla teslim etti.

GES Mühendislik’in römork çözümleri ise tek aks ve çift aks römorklardan oluşuyor. GES Mühendislik Kurucu Ortağı Serhat Demir, römork çözümlerinin kullanıcılarına sağladığı avantajlarla ilgili şunları kaydetti: “Tek akslı römork çözümümüzü, bir ana yüklenicinin radar platformu için teslim ettik. Daha önceden kullanılan römork, başta titreşim olmak üzere bir dizi soruna sahipken sunduğumuz çözüm sayesinde, tüm bu sorunların üstesinden geldik ve sistemin performansında ciddi bir iyileştirme yaptık.”

Firmanın araç seviyeleme çözümleri ise SEDEC 2022’de, önemli bir testi başarıyla geride bırakmış sistemler olarak yer aldı. Bir hava savunma sisteminin lançer araçlarında kullanılan araç seviyeleme çözümü, yapılan füze atışı testini başarıyla geçti. Araç seviyeleme sistemi, bu test öncesinde, yine GES Mühendislik tarafından tasarlanan özel bir düzenekle başarıyla test edilmişti.

GES Mühendislik, anten yükseltme çözümlerinin tanıtımını da ilk defa SEDEC 2022’de yaptı. Firma, Anten Yükseltme Platformu’nu, bir elektronik harp sisteminde kullanılmak üzere geliştirdi ve ürünler Haziran ayı içinde ana yükleniciye teslim edildi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.