Ana Sayfa Haberler GES Mühendislik, Yeni Ürünü İnfilak Bastırma Sistemi’ni, İlk Kez Bahreyn’de Sergiledi

GES Mühendislik, Yeni Ürünü İnfilak Bastırma Sistemi’ni, İlk Kez Bahreyn’de Sergiledi

GES Mühendislik, ilk kez BIDEC 2019’da sergilediği İnfilak Bastırma Sistemi (Automatic Fire Suppression System / AFSS) ile sektöre yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Firma, 28-30 Ekim tarihleri arasında, Bahreyn’de gerçekleştirilen fuarda, özellikle Körfez ülkeleri ve Pakistan’dan katılımcılara ürünlerini tanıtmayı hedefledi. GES Mühendislik yetkilileri, fuarda, hedeflerine ulaştıklarını belirttiler.

Verimli bir fuarı geride bırakan GES Mühendislik yetkilileri; Pakistan, Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren firmaların da dâhil olduğu, 20’nin üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirdi. Firma yetkilileri, Malezya, Bahreyn, Pakistan, Umman, Mısır ve Endonezya heyetlerini de stantlarında ağırladıklarını, ayrıca, firmanın genel stratejileri kapsamında, bu sistemin de yurt dışına ihracatının kendiler için en öncelikli hedeflerden bir olduğunu belirtti. GES Mühendislik’in fuarda sergilediği diğer ürünleri ise tahliye fanı, soğutma fanı, akıllı sis havanı ve lineer eyleyici oldu.

 

İnfilak Bastırma Sistemi ürünü için İtalya’da faaliyet gösteren MARTEC firması ile hem yurt içi hem de yurt dışı pazarları için ortaklık kuran GES Mühendislik, sistemin yerlileştirilmesi için de çalışmalara başladı. Sistemin tüm elektronik ve mekanik alt parça üretimi, projelere göre gerekli değişikliklerin/güncellemelerin yapılması ve satışı, GES Mühendislik ve MARTEC ortaklığında, Türkiye’de kurulan bir firma üzerinden gerçekleştirilecek.

Araçta oluşacak yangını, 250 milisaniyeden daha az bir süre içerisinde tespit etmek ve bastırmak üzere tasarlanan, STANAG 4317 (Edition 3) uyumlu bu sistem, özellikle aracı hedef alan roket ve füzelerin, yakıcı etkisini asgari seviyeye indirerek personelin can güvenliğini sağlıyor ve aracın büyük hasar görmesini engelliyor. Ürünü rakiplerinden ayıran en önemli avantajı ise önce sensörler, valfler, tüpler, elektronik kontrol kutusu gibi tüm alt parçaların; sonra da sistemin son halinin, %100’lük bir oranda test edilerek kullanıma sunulması.

 

Özellikle piroteknik valflerin kullanıldığı sistemlerin; patlayıcı kimyasal içermesinden dolayı düzeneğin tek kullanımlık olduğuna ve test edilemediğine dikkat çeken GES Mühendislik Kurucu Ortağı Serhat Demir, şunları söyledi: “GES Mühendislik olarak yerlileştirme çalışmalarına başladığımız sistem içerisinde, birden çok kere kullanılabilen elektromanyetik valfler bulunuyor. Böylece, valf de dâhil olmak üzere, sistemin her bir bileşeni müşteriye teslim edilmeden önce, %100 oranda test ediliyor ve sistemin, ihtiyaç halinde devreye gireceği garanti altına alınmış oluyor.”

 

İnfilak Bastırma Sistemi’nin, yurt içi ve yurt dışındaki askeri araç üreticileri ve son kullanıcılara tanıtımına yönelik faaliyetlerini hızlandıran GES Mühendislik, ürünün Türkiye’deki ilk satışına yönelik olarak çeşitli firmalarla görüşmelere devam ediyor.

 1,579 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.