Ana Sayfa Haberler GES Mühendislik’ten, Sensör Testlerine Yönelik Ekonomik Mast Çözümü

GES Mühendislik’ten, Sensör Testlerine Yönelik Ekonomik Mast Çözümü

GES Mühendislik, Aralık ayı içerisinde, yeni geliştirdiği ve ekonomikliği ile öne çıkan yükseltilebilir direk (mast) çözümünü tanıttı. Bir römork üzerine entegre edilen mast sistemi, özellikle elektro-optik sistemler ya da radar benzeri sensör sistemlerinin testlerine yönelik olarak geliştirildi.

15 metreye kadar yükseltilebilen mast sistemi, 50 kilogramlık faydalı yükler taşıyabiliyor. Bu faydalı yükler, elektro-optik görüntüleme sistemlerinin testleri sırasında kullanılan referans görseller ya da radarların testleri sırasında kullanılan yansıtıcı paneller olabiliyor. Bununla birlikte mast üzerine, aydınlatma sistemi benzeri farklı faydalı yükler de entegre edilebiliyor.

Römork üzerinde, elektrik enerjisine ihtiyaç duyan faydalı yüklere yönelik olarak 12 kilowatt gücünde bir jeneratör bulunuyor. Römork üzerinde ayrıca, özel iklimlendirme sistemine sahip bir kabin de yer alıyor. Bu kabinde, termal kameraların testleri sırasında kullanılacak ve direk ile yükseltilecek olan test aparatları, test öncesinde istenilen sıcaklıkta şartlandırılabiliyor. Böylelikle kullanıcı, tüm test ihtiyaçlarını tek bir platform ile sağlayabiliyor.

Mast sistemi, manuel tahrikli makaralar vasıtasıyla yükseltiliyor. Bununla birlikte, kullanıcının talep etmesi durumunda, sisteme elektrikli motor da entegre edilebiliyor.

Römork hareket edeceği zaman, kapalı durumdaki mast sistemi, üzerinde bulunan bir mekanizma vasıtasıyla kolaylıkla yana doğru yatırılıyor. Benzer şekilde mastın yükseltilebilmesi için de mast dik konuma getiriliyor ve römorkun denge ayakları açılıyor. Mast sistemi tamamen yükseltildikten sonra da halatlar vasıtasıyla yere sabitlenerek, salınım yapması engelleniyor.

GES Mühendislik kurucu ortağı Serhat Demir, yeni ürünleri ile ilgili olarak MSI Dergisi’ne şunları söyledi: “Bu ürünümüzü, özellikle sensör sistemlerini test etmek isteyen firmalar ve son kullanıcılar için geliştirdik. Ürünü, değerli faydalı yüklerden ziyade basit test aparatlarının yükseltilmesine yönelik olarak tasarladığımız için de çok yüksek maliyetli mast sistemlerine kıyasla oldukça ekonomik bir ürün ortaya koyduk.”

 1,344 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.