Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Gökser Ar-Ge’den Deneyim ile Teknolojiyi Birleştiren Çözümler

Gökser Ar-Ge’den Deneyim ile Teknolojiyi Birleştiren Çözümler

Gökser Ar-Ge, fuarda, yabancı heyetlerle de bir araya geldi.

Gökser Ar-Ge’nin fuarda öne çıkarttığı çözümleri; uçak yer destek cihazları ve anahtar teslim mobil askeri üs bölgeleri oldu.

Firma, 1987 yılından beri, hem askeri hem de sivil uçaklara yönelik yer destek cihazları sağlıyor. Bu cihazlar; iklimlendirme ile güç ve yakıt aktarma gibi işlevleri yerine getiriyor. Gökser Ar-Ge’nin ürettiği yer destek cihazları, askeri alanda F-16 başta olmak üzere savaş uçaklarında ve farklı modellerde helikopterlerde kullanılıyor. F-35 uçaklarıyla yapılan testlerini başarıyla tamamlayan cihazlar, bu uçakları kullanan ülkeler için de rafta hazır bir ürün olarak öne çıkıyor. Cihazlar, Türkiye’nin yanı sıra 2 ülke tarafından daha tercih edildi.

Gökser Ar-Ge’nin yer destek cihazları, sivil alanda ise Boeing, Airbus, Bombardier ve Embraer gibi üreticilerin ticari uçaklarına hizmet ediyor.

Gökser Ar-Ge, standında, uçaklara yönelik yer destek cihazları ürün ailesinin bir üyesini de sergiledi.

Gökser Ar-Ge’nin bir diğer faaliyet alanı, anahtar teslim mobil askeri yerleşim alanları ve ekipmanları. Firmanın bu çözümleri, silahlı kuvvetlerin farklı bölgelerde konuşlanma kabiliyetlerini önemli ölçüde arttırıyor. Anahtar teslim çalışma modeli ise son kullanıcının tedarik süreçlerini rahatlatıyor. Gökser Ar-Ge, anahtar teslim mobil askeri yerleşim alanlarını ve ekipmanlarını bugüne kadar 4 ülkeye ihraç etti.

Gökser Ar-Ge, birer ürün olarak ortaya koyduğu çalışmaların yanı sıra proje bazlı işler de üstleniyor. Bu kapsamda ana yüklenicilerin ihtiyaç duyduğu sistemleri ve alt sistemleri, tasarımdan üretime ve dokümantasyona kadar tek çatı altında geliştirip teslim ediyor. Böylece, ana yüklenicilere güvenilir bir çözüm ortağı olarak hizmet veriyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.