Ana Sayfa Manşet Gökser Ar-Ge, Markalarıyla ve Anahtar Teslim Çözümleriyle Son Kullanıcıların Hizmetinde

Gökser Ar-Ge, Markalarıyla ve Anahtar Teslim Çözümleriyle Son Kullanıcıların Hizmetinde

Gökser Ar-Ge, askeri kamp/çadır alanlarının ısıtma/soğutma ihtiyaçları için NATO standartlarında, ağır çevre şartlarında çalışma imkânı sağlayan özel sistemlere sahip, yüksek kapasiteli ve ekstra ses yalıtımlı iklimlendirme sistemleri tasarlıyor ve imal ediyor.

Ar-Ge, tasarım, prototip üretimi ve seri imalat faaliyetlerinin hepsini bir çatı altında toplayan Gökser Ar-Ge, 1987 yılından bu yana, savunma ve havacılık sektörü için özel tasarım ve imalatlar yapıyor. Gökser Ar-Ge, bu özel çözümlerini; Techniflex, Thermacool ve Gökser markalarıyla sektörün kullanımına sunuyor.

Bu markalardan ilki olan Techniflex adı altında üretilen endüstriyel esnek hava nakil kanalları; kara araçlarında, gemilerde, uçaklarda, helikopterlerde ve havaalanlarında kullanılıyor. Gökser Ar-Ge, yüksek ısı ya da zorlu çevresel şartlarda hava, partikül ve toz transferlerinde kullanılan bu kanalların Türkiye’deki tek üreticisi konumunda.

Gökser Ar-Ge, Thermacool markası altında ise askeri ve sivil mobil iklimlendirme, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerini, NATO ve MIL-STD-810 standartlarına uygun olarak tasarlıyor ve üretiyor.

Kendi Ürünleri Olan Ar-Ge Firması

Ana faaliyet alanı Ar-Ge projeleri olan Gökser Ar-Ge, aynı zamanda kendi ürünleri olan bir firma. Gökser Ar-Ge, ana yüklenici firmalardan tasarım dâhil iş alıyor; tasarım, Ar-Ge, üretim, montaj ve dokümantasyon faaliyetlerini gerçekleştiriyor ve anahtar teslim çözümler sunuyor.

Gökser Ar-Ge’nin Techniflex markası altında üretilen endüstriyel esnek hava nakil kanalları; kara araçlarında, gemilerde, uçaklarda, helikopterlerde ve havaalanlarında kullanılıyor.

Gökser Ar-Ge, Savunma Sanayii Başkanlığının, Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) kapsamında gerçekleştirilen denetlemelerde başarılı olarak, A sınıfı tedarikçiler arasına katılmayı da başardı. Firmanın onaylı tedarikçisi olduğu diğer kurum ve kuruluşlar ise şöyle sıralanıyor:

 • Milli Savunma Bakanlığı
 • ASFAT
 • Hava Kuvvetleri Komutanlığı
 • Kara Kuvvetleri Komutanlığı
 • Deniz Kuvvetleri Komutanlığı
 • ASELSAN
 • Roketsan
 • HAVELSAN
 • TUSAŞ
 • Thyssen Krupp
 • THY Teknik
 • IGA İstanbul Havaalanı
 • TCI
 • NATO

Anahtar Teslim Çözümler

Gökser Ar-Ge, askeri üs bölgelerine ”anahtar teslim” askeri kamp alanları ve iklimlendirme sistemleri kuruyor. Askeri standartlara uygun çadırlar ve askeri standartlara uygun ısıtma/soğutma sistemleriyle oluşturulan askeri kamp alanları, ihtiyaçlara göre özel olarak tasarlanıyor ve imal ediliyor.

Gökser Ar-Ge, askeri kamp/çadır alanlarının ısıtma/soğutma ihtiyaçları için NATO standartlarında, ağır çevre şartlarında çalışma imkânı sağlayan özel sistemlere sahip, yüksek kapasiteli ve ekstra ses yalıtımlı iklimlendirme sistemleri tasarlıyor ve imal ediyor. Firma, birden fazla çadırın iklimlendirilmesi söz konusu olduğunda, her çadır için ayrı üniteler kullanmak yerine, tüm çadırların iklimlendirmesini tek başına, daha verimli, ekonomik ve eş zamanlı olarak gerçekleştirebilen tek bir cihaz sağlıyor.

Gökser Ar-Ge, askeri üs bölgelerine ”anahtar teslim” askeri kamp alanları ve iklimlendirme sistemleri kuruyor.

Gökser Ar-Ge, tasarımlarını, en verimli kullanım ile konforlu çalışma alanları sağlayacak şekilde yapıyor. Güvenilir ve çok az bakım gerektiren cihazlar kullanan firmanın çözümlerinin taşıması ve kurulumu kolaylıkla yapılabiliyor. Dünyanın her yerine, her türlü iklim şartlarına uygun olarak üretilen sistemlerin NATO stok numaraları da mevcut.

Bu ürünlerin yanı sıra Gökser Ar-Ge, yer destek sistemleriyle 1987 yılından beri sivil ve askeri havacılığa hizmet veriyor. Bu ürünler, -35 ila +55 santigrat derece arasındaki çalışma sıcaklığında, soğutma ve ısıtma fonksiyonlarına sahip. Sivil hava araçlarında; mobil ısıtma, soğutma ve havalandırma (Air Condition Unit / ACU) sistemi ve İklimlendirilmiş Hava (Pre-Conditioned Air / PCA) Sistemi ihtiyaçları için geliştirilen bu ürünler, askeri alanda, helikopterlerin uçuş öncesi kritik parçalarının ısıtılması ya da soğutulması amacıyla kullanılıyor. Gökser Ar-Ge, bu sistemlerin tasarım ve imalat aşamalarının tamamını kendi bünyesinde gerçekleştiriyor. Yerlileştirilen bu sistemler, müşteri isterlerine göre tasarlanabiliyor. Askeri alanda kullanılan ürünlerin, NATO stok numaraları da mevcut.

Cironun Yüzde 30’u İhracattan

Gökser Ar-Ge, yürüttüğü yerlileştirme çalışmaları ile Türkiye için pek çok kritik sistem ve alt sistemin tasarım, imalat ve test proseslerini başarı ile tamamladı. Firma, gerçekleştirdiği milli ve yerli projelerin yanı sıra dost ve müttefik ülkeler için tasarlayıp ürettiği sistemlerin ihracatını da yapıyor. Faaliyet alanlarında yurt dışında da ciddi bir pazar payına sahip olan Gökser Ar-Ge, cirosunun yaklaşık yüzde 30’unu ihracattan elde ediyor.

Gökser Ar-Ge, birden fazla çadırın iklimlendirilmesi söz konusu olduğunda, her çadır için ayrı üniteler kullanmak yerine, tüm çadırların iklimlendirmesini tek başına, daha verimli, ekonomik ve eş zamanlı olarak gerçekleştirebilen tek bir cihaz sağlıyor.

Gökser Ar-Ge, 4’ü Avrupa Birliği tarafından, 4’ü de TÜBİTAK tarafından desteklenen 8 adet Ar-Ge projesini başarılı bir şekilde tamamladı. 2 Avrupa Birliği projesinde koordinatör; yani konsorsiyum lideri olarak görev aldı. Gökser Ar-Ge, projelerinde gösterdiği başarı nedeniyle TÜBİTAK’tan Özel Ödül almaya da layık görüldü.

Hedef Sürdürülebilir Başarı

Müşteri ihtiyaçlarına göre özel tasarım ve imalat yapabilen Gökser Ar-Ge, derin bilgi birikimini ve ileri teknolojiyi kullanarak yerli ve yabancı savunma ve havacılık firmalarının özel tasarım taleplerini karşılıyor. Bu tasarımların prototip imalatlarının akabinde seri imalatını yapıyor. Özel Ar-Ge, tasarım, mühendislik hesapları ve prototip imalatı talepleri için kısa sürelerde çözümler sunuyor.

Gökser Ar-Ge, edindiği tecrübeyle her zaman çözümlerini iyileştirecek ve sahadaki personelin zorlu hava koşulları altında çalışmasını kolaylaştıracak yeni teknikler geliştiriyor.

Gökser Ar-Ge ailesi; müşteri odaklı yaklaşımı, üstün kalitesi ve sürekli iyileştirme felsefesiyle başarılarını sürdürmeyi hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.