Ana Sayfa Haberler Gökser Makina, AS9100 Revizyon D ile Dünya Standartlarındaki Kalitesini Onaylattı

Gökser Makina, AS9100 Revizyon D ile Dünya Standartlarındaki Kalitesini Onaylattı

Elektromekanik tasarım, imalat, havacılık uygulamaları için iklimlendirme çözümleri ve hava araçları için ducting (havalandırma kanalı) çözümleri öne çıkan Gökser Makina, çalışmalarının ulaştığı olgunluğu, AS9100 Revizyon D ile belgeledi.  Firma, Kasım ayında tamamlanan süreç ile savunma ve havacılık sektöründe aranan kalite belgesi AS9100’ü, en güncel sürümü olan Revizyon D’ye uygun olarak almaya hak kazandı.

Gökser Makina Proje Yöneticisi Hilal Ünal, AS9100 Revizyon D belgesini alma süreçlerini, şöyle anlattı: “Havacılıkta tasarım ve üretim yapıyorsanız, AS9100 belgesi bir zorunluluk. Kalite yönetim sistemi; bir hizmet ya da ürünün yol haritasını, kalite süreçlerini ve ürün ya da hizmetin güvenirliğini ortaya koyar. Havacılık gibi hata kaldırmayan bir sektöre üretim ve tasarım yapmak, yüksek kalite standartlarını gerektirir. Biz de sağladığımız yüksek kalite standartlarını, AS9100 belgesi alarak onaylatmak istedik. Bu süreçte, AS9100 başvurumuzu yapmadan önce danışmanlık ve eğitim hizmetleri aldık. Bunların bir kısmını UR-GE projesi kapsamında aldık, bir kısmını da kendi öz kaynaklarımızdan karşıladık. Danışmanlık ve eğitimlerle olgunlaştırdığımız kalite sistemini, başvurumuzu yapmadan önce, 2 yıl boyunca şirket içinde uyguladık. Bu kadar beklememizin bir nedeni de AS9100’ün yeni revizyonunun yayınlanacağından haberdar olmamız ve bu revizyonu beklememizdi. Daha sonra başvurumuz yaptık ve sorunsuz şekilde tamamladığımız bir sürecin sonunda belgeyi almaya hak kazandık. Aralık ayın başında katıldığımız AEROMART Toulouse 2018 fuarında, AS9100 Revizyon D belgesine sahip olmamızın nasıl bir fark yarattığını da birebir gözlemleme imkânı bulduk. Şunu söyleyebilirim: Önümüzdeki dönem, Gökser Makina ve markaları ThermaCool ve TECHNIFLEX için çok hareketli geçecek ve sektörle çok güzel haberler paylaşacağız.”

 750 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.