Ana Sayfa Manşet Gökser Makina, İhtiyaca Özel Test Sistemleri ile Kabiliyetlerini Genişletiyor

Gökser Makina, İhtiyaca Özel Test Sistemleri ile Kabiliyetlerini Genişletiyor

Savunma ve havacılık sektörüne; ürünleri, projeleri ve Ar-Ge çalışmaları ile 33 yılı aşkın süredir hizmet veren Gökser Makina, ihtiyaca özel tasarlanan ve geliştiren test sistemlerini de ürün yelpazesine ekledi.

Gökser Makina’nın, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği test sistemlerinin, sipariş ve teslimat süreçleri devam ediyor. Bu kapsamda, Gökser Makina’nın, sektörün önde gelen ana sanayi firmalarının birinden aldığı test düzeneği iş paketi; tasarım, üretim ve test aşamalarını geçtikten sonra, teslim edilmeye hazır hale getirildi. Bahse konu test sistemi, yurt dışından hazır alınmak istendiğinde, İhracat Lisansı’na tabi bir sistem olduğundan, söz konusu teslimat, aynı zamanda bir yerlileştirme projesi niteliği taşıyor.

Soldan sağa: Gökser Makina Genel Müdür Yardımcısı Serhat Ünal, Proje Müdürü Hilal Ünal ve Genel Müdürü Hilmi Ünal

Gökser Makina, sahip olduğu kabiliyetleri, dost ve kardeş ülkelerin kullanımına sunarak, Türkiye’nin ihracat hedeflerine katkıda bulunmaya da devam ediyor. Bu kapsamda, Gökser Makina’nın ürünleri arasında bulunan Mobil Yer Destek Sistemleri, Ağustos ayının ilk haftasında, dost ve kardeş ülkelerden birine sevk edildi.

Firmanın önemli bir başarısı ise kilogram başına ihracat değerlerinde gerçekleşiyor. Türkiye’nin kilogram başı ihracat bedeli ortalaması 1,29 dolar iken Gökser Makina’nın kilogram başı ihracat değeri ortalaması, 20,62 dolar olarak kayıtlara geçti. Firma, bu değeri daha da yukarıya çekmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bununla birlikte, özellikle hassas test düzenekleri ve ihtiyaca özel test cihazları geliştirmek üzere çalışmalar yürüten Gökser Makina, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda, teknik isterlerden ürünün tamamlanmasına kadar tüm süreçleri, AS9100 kalite sistemine uygun olarak yürütüyor.

Gökser Makina, özgün ürün ve çözümlerinin yanı sıra ana yüklenici firmaların talep ettiği elektromekanik sistem/alt sistemlerin tasarımını ve üretimini de gerçekleştiriyor. Bu sistemleri, performans testlerini başarı ile tamamlamış bir şekilde ve talep edilen dokümantasyonla birlikte teslim eden Gökser Makina, bu kabiliyetleri ile birçok ana yüklenici firmanın onaylı tedarikçisi konumunda bulunuyor.

Dokümantasyon Süreçlerinde Çözüm Odaklı Hizmetler

Gökser Makina’nın müşterisi konumunda bulunan firmalardan alınan ve yeni bir tasarımı içeren her iş paketi, ayrı bir Ar-Ge çalışmasını gerektiriyor. Bu da geri planda, ciddi bir dokümantasyon çalışmasını zorunlu kılıyor. Gökser Makina’nın bu konudaki hizmetleri, başlıca aşağıdaki konu başlıklarını içeriyor:

  • Literatür taraması
  • Ön tasarım (PDR) süreci
  • Detay tasarım (CDR) süreci
  • Üretim ve montaj süreci
  • Test ve dokümantasyon süreci
Gökser Makina’nın Santrifüj Test Cihazı

Gökser Makina, yukarıda sıralanan bu aşamaların gerektirdiği çalışmaları özenle gerçekleştirirken, tasarımın her aşamasında, yoğun olarak; mekanik, statik, dinamik ve akışkan analizlerini yapıyor ve tasarımı doğruluyor.

Gökser Makina, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da test sistemleri alanındaki Ar-Ge kültürünün katlanarak devam edeceği iş paketlerinde imzasını güçlendirmeyi hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.