Ana Sayfa Haberler Gökyüzündeki Yenilikçi Çözümlerin Adresi Otonom Teknoloji, Sesini, MSI Dergisi ile Duyurmaya Devam Edecek

Gökyüzündeki Yenilikçi Çözümlerin Adresi Otonom Teknoloji, Sesini, MSI Dergisi ile Duyurmaya Devam Edecek

Otonom Teknoloji Kurucusu ve Genel Müdürü A. Nezir Ertürk ve İş Geliştirme Yöneticisi Ece Zıraman, 31 Ocak’ta, MSI Dergisi’nin yeni ofisine taşınması vesilesiyle hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar ev sahipliğinde gerçekleştirilen görüşmede ele alınan başlıca konu, Otonom Teknoloji’nin gelecek dönem tanıtım planları oldu. İnsansız sistemler üzerine uzmanlaşan Otonom Teknoloji, 2013 yılında faaliyetlerine başladı. Firma; sınır güvenliği, keşif ve gözetleme, haberleşme ve arama-kurtarma gibi pek çok alanda kullanım için entegre çözümler geliştiriyor. Bu çözümler; aerostatlar, yere bağlı (tethered) insansız hava araçları ve bunlarla ilgili elektronik ve yazılım bileşenlerini kapsıyor. İlk ürünü insansız güneş enerjili hava gemisi TEPEGÖZ’ün uçuş testlerini, kurulduktan 1 yıl sonra, 2014 yılında gerçekleştiren Otonom Teknoloji, bugüne kadar; DORUK, DOLUNAY, , TETRON®, MINISTEER ve OTONOM GCS ürünlerini de geliştirdi. Firmanın başarısının arkasında ise tüm ürünlerini özgün olarak tasarlayan ve üreten yetkin kadrosu bulunuyor. Ürünlerini müşterinin ihtiyaç ve taleplerine göre terzi usulü tasarlan ve geliştiren, süreli ihtiyaçlar için kendi ürün ve personeliyle hizmet de sunabilen firma, satış sonrası destek hizmetleri ile de ürününün arkasında duruyor. Yenilikçi çözümleri ile fark yaratan Otonom Teknoloji, hızlı yükselişini, 2020 yılında da devam ettirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Ertürk, görüşmede yaptığı değerlendirmede, Otonom Teknoloji’nin özgün ürünleriyle son kullanıcının gökyüzündeki gözü olmayı hedeflediğini belirterek ürünlerin ihracatı için de önemli görüşmelere ve çalışmalara imza attıklarını ifade etti. Ertürk, şunları ekledi: “Otonom sistem teknolojilerine yön veren lider firma olmak vizyonuyla çıktığımız bu yolda; yenilikçi, tutkulu ve üretken kadromuzla çalışmaya devam ediyoruz. 2020 yılında hedefimiz teslimatlarımızı gerçekleştirmenin yanı sıra yenilikçi çözümlerimiz arasına yeni ürünler de eklemek olacak. Kendi Ar-Ge çalışmalarımızla ilerlediğimiz bu yolda, daha çok yeniliğe imza atmamızı sağlayacak kaynağı yaratmamız için daha çok tanıtım yapmamız gerekiyor. Bizim sesimizi hem ulusal hem de uluslararası boyutta duyuran MSI Dergisi de bizim bu konudaki en önemli yol arkadaşımız. Bu ziyaret ile hem derginin yeni ofisi için hayırlı olsun dileklerimizi ilettik hem de 2020 yılındaki tanıtım planlarımızı ele aldık.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.