Ana Sayfa Haberler İnsansız Kara Araçları için Türk Konsepti: GÖLGE SÜVARİ, BARKAN ve TOGAN ile Birlikte Görev Yapmaya Hazır

İnsansız Kara Araçları için Türk Konsepti: GÖLGE SÜVARİ, BARKAN ve TOGAN ile Birlikte Görev Yapmaya Hazır

GÖLGE SÜVARİ, BARKAN ve TOGAN ile birlikte görev yapabileceğini gösterdi.

Türk savunma ve havacılık sanayisi, insansız kara araçları (İKA) alanındaki çalışmalarını, farklı araçların bir arada kullanıldığı senaryoları gündeme getirecek kadar ilerletti. 9 Kasım’da düzenlenen İnsansız Kara Araçları ve Askeri Robotik Teknolojiler Töreni kapsamındaki gösterimlerde, FNSS’nin GÖLGE SÜVARİ  İstihkâm Keşif Konfigürasyonu, STM’nin TOGAN taktik mini İHA’sı ve HAVELSAN’ın BARKAN İKA’sı ile birlikte görev yapabileceğini gösterdi. GÖLGE SÜVARİ  İstihkam Keşif Konfigürasyonu, üzerindeki özel pistle TOGAN ile entegre görev yapabiliyor. Gösterimde, TOGAN, GÖLGE SÜVARİ’den kalkış yapıp görüntüleme görevini yerine getirdikten sonra iniş gerçekleştirdi. BARKAN ise GÖLGE SÜVARİ’nin arka rampasından aracın içine girdi ve görev yerine, GÖLGE SÜVARİ tarafından taşındı.

TOGAN, GÖLGE SÜVARİ üzerindeki piste iniş yapıyor.
BARKAN, GÖLGE SÜVARİ’nin arka rampasından aracın içine girdi ve görev yerine, GÖLGE SÜVARİ tarafından taşındı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.