Ana Sayfa Haberler Gücünü, Özgün ve Milli Ürünlerinden Alan MilSOFT, 20’nci Yılını Kutladı

Gücünü, Özgün ve Milli Ürünlerinden Alan MilSOFT, 20’nci Yılını Kutladı

MSI Dergisi’nin 170’inci sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

MilSOFT, 2 Kasım’da, Ankara’da gerçekleştirdiği bir etkinlikle, 20’nci yılını kutladı. Firmanın geride bıraktığı 20 yılda elde ettiği başarılar, tamamladığı projeler ve ortaya koyduğu ürünler, etkinlikte gösterilen film ile gözler önüne serildi.

 

Savunma ve havacılık sektöründen pek çok üst düzey yetkilinin katıldığı etkinlikte, MilSOFT Genel Müdürü İsmail Başyiğit ve Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi birer konuşma yaptı.

 

Uluslararası standartlarda, yerli, milli ve özgün ürünler ortaya koyma motivasyonuyla yola çıktıklarını belirten Başyiğit, geride bıraktıkları süreçteki başarılarının kaynağını şu şekilde açıkladı: “En önemli dayanağımız ise yerli ve milli insan gücümüze; özellikle mühendislerimizin yeteneğine inanmaktı. İnandığım ve güvendiğim insan gücümüzle geleceğin ihtiyaçlarını öngörerek, ülkemizde olmayan yeni yetenek ve ürünleri geliştirmeye yöneldik. Yenilikçi yeteneklerimizi geliştirirken çalışanlarımıza, okul sonrası bir eğitim yuvası gibi gelişim ortamı sağlayarak, uluslararası kalitede birer mühendis olmalarını hedefledik. Sürekli gelişimi ve iyileşmeyi esas alan yönetim sistemimizle bugünlere geldik.”

Dr. Tüfekçi ise şunları söyledi: “MilSOFT, savunma sanayimizin güzide kuruluşlarından birisi. Artık küçük bir şirket olmaktan çıktığını düşünüyorum. Çalışan sayısı 200’ler civarında olsa da büyük işler başarıyor ve ekosistemimizin tamamlayıcı bir parçası… MilSOFT’un mayasında, iyi bir kalite ve iyi bir özveri olduğu için, çok daha iyi yerlere geleceğini tahmin ediyorum.”

20 Yılda Gelinen Nokta

Kuruluşunun ardından geçen 20 yılda, faaliyetlerine ara vermeden devam eden MilSOFT, bu süreçte, yurt içindeki pek çok firma ve son kullanıcıyı referansları arasına dâhil etti. Bunlar arasında; Genelkurmay Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı, TÜBİTAK, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ASELSAN, HAVELSAN, Otokar, ROKETSAN ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii de bulunuyor.

İhracat alanında da önemli adımlar atan firmanın, hâlihazırda devam etmekte olan ihracat projeleri ile birlikte, toplam ihracat rakamı da 67 milyon dolara ulaştı. Firmanın ürün ve hizmetlerinden yararlanan yabancı kullanıcılar arasında; Pakistan Deniz Kuvvetleri, Umman Hava Kuvvetleri, NATO Communications and Information Agency (NCIA), Naval Sea Systems Command (NAVSEA), IAI Elta, Leonardo, Lürssen tersanesi, Sikorsky, Thales ve VSE Corp. gibi kurum ve kuruluşlar mevcut.

 

38,2 Milyon Dolarlık Ar-Ge ve 20’ye Yakın Ürün

Ar-Ge’ye büyük önem veren firma, kuruluşundan beri, bu alandaki faaliyetlerine, 25,2 milyon doları kendi öz kaynaklarından; 13 milyon doları da TÜBİTAK TEYDEB desteklerinden olmak üzere, toplam 38,2 milyon dolar kaynak ayırdı. Ürün gamını sürekli genişleten MilSOFT; komuta-kontrol, muhabere, bilgisayar ve istihbarat (C4I) teknolojileri, ISR ve görüntü kıymetlendirme sistemleri, elektronik harp, gömülü yazılımlar, bilgi teknolojileri, siber güvenlik ve eğitim ve simülasyon başlıkları altında, 20’ye yakın yazılım tabanlı ürün geliştirdi.

 867 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.