Ana Sayfa Haberler Gücünü, Özgün ve Milli Ürünlerinden Alan MilSOFT, 20’nci Yılını Kutladı

Gücünü, Özgün ve Milli Ürünlerinden Alan MilSOFT, 20’nci Yılını Kutladı

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

MilSOFT, 2 Kasım’da, Ankara’da gerçekleştirdiği bir etkinlikle, 20’nci yılını kutladı.

Savunma ve havacılık sektöründen pek çok üst düzey yetkilinin katıldığı etkinlik, MilSOFT’un geride bıraktığı 20 yılda elde ettiği başarıları, tamamladığı projeleri ve ortaya koyduğu ürünleri anlatan kısa bir tanıtım filmi ile başladı. Filmin ardından, MilSOFT Genel Müdürü İsmail Başyiğit ve Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi birer konuşma yaptılar.

Uluslararası standartlarda, yerli, milli ve özgün ürünler ortaya koyma motivasyonuyla yola çıktıklarını belirten Başyiğit, geride bıraktıkları süreçteki başarılarının kaynağını şu şekilde açıkladı: “En önemli dayanağımız ise yerli ve milli insan gücümüze, özellikle mühendislerimizin yeteneğine inanmaktı. İnandığım ve güvendiğim insan gücümüzle geleceğin ihtiyaçlarını öngörerek, ülkemizde olmayan yeni yetenek ve ürünleri geliştirmeye yöneldik. Yenilikçi yeteneklerimizi geliştirirken, çalışanlarımıza, okul sonrası bir eğitim yuvası gibi gelişim ortamı sağlayarak, ulusararası kalitede birer mühendis olmalarını hedefledik. Sürekli gelişimi ve iyileşmeyi esas alan yönetim sistemimiz ile bugünlere geldik.”

 

Dr. Tüfekçi ise şunları söyledi: “MilSOFT savunma sanayimizin güzide kuruluşlarından birisi. Artık Küçük bir şirket olmaktan çıktığını düşünüyorum. Çalışan sayısı 200’ler civarında olsa da büyük işler başarıyor ve ekosistemimizin tamamlayıcı bir parçası… MilSOFT’un mayasında, iyi bir kalite ve iyi bir özveri olduğu için, çok daha iyi yerlere geleceğini tahmin ediyorum.”

 1,420 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.