Ana Sayfa Haberler Gürbağ Savunma ve MILMAST Güçlerini Birleştirdi

Gürbağ Savunma ve MILMAST Güçlerini Birleştirdi

Gürbağ Savunma Genel Müdürü Alper Görgülü ve MILMAST Genel Müdürü Gaye Kaplan

Gürbağ Savunma ile MILMAST arasında 27 Mayıs’ta stratejik iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşma uyarınca 2 şirket, birbirlerinin ürünleri ile ilgili olarak pazarlama ve satış faaliyetleri yürütebilecek. Ayrıca yurt içi ve yurt dışı pazarlarda yeni ürünler geliştirilmesi ve pazar payının mümkün olan en üst seviyelere çıkarılması için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu iş birliğinin öncelikli hedefleri ise kamu, güvenlik, savunma, denizcilik ve havacılık sektörleri olacak. Orta ve uzun vadede ise şirketler hizmetlerini, diğer sektörler için de yaygınlaştıracak. Tüm bu çalışmaların, Türk savunma sanayisinin pan-tilt ve yükseltme sistemleri pazarındaki payının arttırması da hedefleniyor.

Anlaşmanın imzalarını, MILMAST’ın yeni fabrikasında düzenlenen törende, Gürbağ Savunma Genel Müdürü Alper Görgülü ve MILMAST Genel Müdürü Gaye Kaplan attı.

İş birliği anlaşmasının imzalanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Görgülü, şu ifadeleri kullandı: “Bu iş birliğinin, sektörümüze yeni bir vizyon getireceğini ve benzer teknolojiler geliştiren, özellikle birbirinin devamı niteliğinde kullanılabilen stratejik ürünler üreten firmaların bu tarz iş birliklerine girmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle yurtdışında daha güçlü, birlik içerisinde hareket eden Türk firmalarının olması, yerli ve milli ürünlerimiz ile global pazarda söz sahibi olmamıza vesile olacaktır. MILMAST firması ile gerçekleştireceğimiz uyumlu iş birliği, Türkiye’ye önemli yetkinlikler kazandıracaktır.”

MILMAST Genel Müdürü Gaye Kaplan ise şunları söyledi: “Müşteri memnuniyeti odaklı sistem çözümü stratejimize uygun olarak bu iş birliğini çok değerli buluyoruz. Bu strateji sayesinde müşterinin ihtiyaçlarına tek elden yanıt verirken, bütüncül çözüm ortağı olarak sektörde fark yaratmayı hedefliyoruz. Her iki firmanın güçlü Ar-Ge alt yapısı, ortak vizyonu ve inovasyon stratejilerindeki uyum sayesinde başarının kaçınılmaz olacağı görüşündeyim. Gürbağ Savunma ile iş birliğimizin, ülkemize uluslararası pazarlarda sayısız başarılar getirmesini hedefliyoruz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.