Ana Sayfa Manşet Gürbağ Savunma ve Teknoloji, DUAL Yönlendirme Sistemleri Ailesini, GSPT-DUAL-K ile Genişletiyor

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, DUAL Yönlendirme Sistemleri Ailesini, GSPT-DUAL-K ile Genişletiyor

GSPT-DUAL Kendine özgü mekanik tasarımı sayesinde düşük gövde ağırlığına rağmen yüksek ağırlıkları hareket ettirebilen GSPT-DUAL modeline, mil desteği ile başka bir kontrol ve yönlendirme sistemi entegre edilebiliyor. Sistemin yazılımı sayesinde her iki kontrol ve yönlendirme sistemi, tek ekran üzerinden yönetilebiliyor. Bu model, özellikle alçak irtifa hava savunma sistemleri gibi uygulamalarda, radar ve elektro-optik sistemlerin aynı mast üzerinde birlikte kullanılmasını olanaklı hale getiriyor. Gürbağ, seri üretimine geçilen GSPT-DUAL’in daha da geliştirilmesi için de çalışmalar yürütüyor. GSPT-DUAL-K Radar, jammer ve elektro-optik sistemler gibi faydalı yüklere özel olarak geliştirilen GSPT-DUAL-K’nın gövde içerisinde, 35 mm’lik bir boşluk bulunuyor. 35 mm’lik bu boşluk, taşınacak faydalı yükler için kablaj ve mekanik montaj hat geçişi olanağı sağlıyor. Pan-tilt sistemleri alanında Türkiye’de ilklere imza atan Gürbağ Savunma ve Teknoloji (Gürbağ), DUAL ailesine üye yönlendirme sistemleriyle Türk savunma ve havacılık sanayisinin kritik ihtiyaçlarını karşılıyor. Birden fazla faydalı yükü, 2 ayrı eksende ve birbirinden bağımsız olarak yönlendirebilme kabiliyetiyle rakiplerinden ayrılan DUAL ailesinin halihazırdaki üyeleri; GSPT-DUAL ve aileye ikinci olarak katılan GSPT-DUAL-K’dan oluşuyor. Firma, DUAL ailesinin üyeleri ile elektro-optik, radar, silah ve jammer sistemleri üreticilerine, yüksek performanslı bir ürünle birlikte yerlilik oranlarını da arttırma fırsatı sunuyor. Yönlendirme ürünleri arasındaki en yenilikçi teknolojileri barındıran DUAL serisi, özellikle asimetrik unsurlara karşı alınan tedbirlerin önem kazandığı bugünlerde, entegratörlerin karşısına çözüm odaklı bir ürün ailesi olarak çıkıyor.

GSPT-DUAL

Kendine özgü mekanik tasarımı sayesinde düşük gövde ağırlığına rağmen yüksek ağırlıkları hareket ettirebilen GSPT-DUAL modeline, mil desteği ile başka bir kontrol ve yönlendirme sistemi entegre edilebiliyor. Sistemin yazılımı sayesinde her iki kontrol ve yönlendirme sistemi, tek ekran üzerinden yönetilebiliyor. Bu model, özellikle alçak irtifa hava savunma sistemleri gibi uygulamalarda, radar ve elektro-optik sistemlerin aynı mast üzerinde birlikte kullanılmasını olanaklı hale getiriyor. Gürbağ, seri üretimine geçilen GSPT-DUAL’in daha da geliştirilmesi için de çalışmalar yürütüyor.

GSPT-DUAL-K

Radar, jammer ve elektro-optik sistemler gibi faydalı yüklere özel olarak geliştirilen GSPT-DUAL-K’nın gövde içerisinde, 35 mm’lik bir boşluk bulunuyor. 35 mm’lik bu boşluk, taşınacak faydalı yükler için kablaj ve mekanik montaj hat geçişi olanağı sağlıyor.

Kullanım Alanları

  • Sınır İzleme ve Güvenlik Sistemler
  • Anti Drone Sistemleri
  • Mobil ve Suüstü Gözetleme Sistemleri
  • Lazer İşaretleme Sistemleri
  • Uydu Haberleşme Sistemleri
  • Silah Kuleleri
  • Çevre Aydınlatma Sistemleri
  • Radar Sistemleri gibi Çeşitli ve Çok Yönlü Sistemler

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.