Ana Sayfa Haberler Gürbağ Savunma ve Teknoloji, Elektromekanik Sistemlerden Haberleşme Sistemlerine, Alternatif Enerji Çözümlerinden Sensör Füzyonu Yazılımlarına, Geniş Bir Yelpazede Çözümler Sunuyor

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, Elektromekanik Sistemlerden Haberleşme Sistemlerine, Alternatif Enerji Çözümlerinden Sensör Füzyonu Yazılımlarına, Geniş Bir Yelpazede Çözümler Sunuyor

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, uzman kadrosuyla farklı alanlarda ürün ve çözüm geliştirme faaliyetleri yürütüyor. Bu faaliyetler; elektromekanik sistemleri, haberleşme sistemlerini, alternatif enerji çözümlerini ve sensör füzyonu yazılımlarını da içeriyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, zorlu çevre koşullarında, yüksek görev sürelerine ulaşacak şekilde hizmet veren çok eksenli pan-tilt çözümleri sunuyor. Bu çözümler; radar, görüntüleme sistemi ve silah sistemi gibi faydalı yükleri, ihtiyaç duyulan hızda ve hassasiyette konumlandırıyor. Uygulama alanına özel olarak geliştirilen, stabilize çözümler olan bu pan-tilt sistemleri, engebeli arazide harekat ve dalgalı denizlerde seyir gibi kullanım senaryolarında, dış etkenlerin faydalı yükler üzerindeki etkisini de ortadan kaldırabiliyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin yönlendirme çözümleri, farklı platformlarda görev yapabilecek şekilde geliştiriliyor.

Yönlendirme Sistemlerinin ve Taşıdıkları Faydalı Yüklerin Yazılımı da Kapsamda

Pan-tilt çözümlerinin entegre edildiği faydalı yükler, özel ihtiyaçlara sahip olabiliyor. Örneğin, çok uzun menzillerde arama ve takip yapan radar sistemleri, özel yapıya sahip, çok hassas kontrol sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin, %95’in üzerinde yerlilik oranıyla ürettiği kontrolcü sistemleri, ihtiyaca özel olarak geliştiriliyor. Radar ile entegre olarak çalıştırılabilen bu kontrol sistemleriyle doğrudan radar arayüzü üzerinden iletişim kurulabiliyor. Tüm bu özellikler, entegrasyon faaliyetlerinde önemli avantajlar sağlıyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, pan-tilt çözümlerinin üzerindeki faydalı yüklere yönelik yazılım geliştirme faaliyetleri de yürütüyor. Örneğin, belirlenen alanların, bir operatörden bağımsız bir biçimde sürekli olarak gözetlenmesi amacıyla kullanılan alan gözetleme ve denetim sistemlerinde yer alan kamera ve radar gibi farklı alt sistemlere yönelik özel yazılımların ve yapay zekâ algoritmalarının geliştirilmesi, Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin faaliyetleri arasında yer alıyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin pan-tilt ürünleri, üçayak üzerinde de kullanılabiliyor.

Optik Haberleşme Çözümleri

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin bir diğer faaliyet alanı, optik haberleşme sistemleri. Firmanın geliştirdiği lazer haberleşme sistemi çözümü; elektronik karıştırmaya karşı emniyetli, RF dalgası yaymayan, tespit edilebilirliği düşük, diğer haberleşme sistemlerine göre yüksek bilgi güvenliği sağlayan bir çözüm olarak öne çıkıyor. Bu çözüm, hızlı ve doğru veri akışı sağladığı gibi hareketli iki platform arasında haberleşmenin sağlanması için de kullanılabiliyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, çok eksenli pan-tilt çözümleri sunuyor.

Hedef Hidrojen Enerjisi

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, insan sağlığı ve refahı için temiz bir çevrenin şart olduğu düşüncesini benimseyerek “Alternatif Enerji Sistemleri Direktörlüğü” altında, yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde faaliyetler yürütüyor. Yüksek verimliliği ve çevre dostu bir kaynak olması nedeniyle hidrojen enerjisinin, dünyanın artan enerji gereksinimine bir cevap olabileceğini öngören firma, bu alanda yoğun araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürdürüyor.

Farklı Sektörlere Yönelik Yazılım ve Sensör Füzyonu Çözümleri

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, “Yazılım ve Sensör Direktörlüğü” altında yaptığı çalışmalarla askeri, kamu ve sivil alanlarda ihtiyaç duyulan yazılım ve sensör ihtiyaçlarını, uluslararası kalite standartlarını esas alarak, maliyet-etkin bir biçimde, milli ve yerli imkânlarla karşılıyor. Kontrolcü sistem arayüzleri, yer istasyonu tasarımları, görüntü işleme ve yapay zekâ çözümleri alanlarındaki çözümler, bu direktörlüğün çalışmalarına örnek olarak verilebilir. Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin; kontrol, otomasyon, arayüz ve gömülü yazılım alanlarında geliştirdiği çözümler, savunma ve havacılık sanayisinin ve sivil işletmelerin kullanımına sunuluyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, çok eksenli pan-tilt çözümleri sunuyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.