Ana Sayfa Tanıtıcı Makaleler Gürbağ Savunma ve Teknoloji, GSPT-DUAL-K ile 2 Eksenli Hareket Kabiliyeti Sunuyor

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, GSPT-DUAL-K ile 2 Eksenli Hareket Kabiliyeti Sunuyor

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, DUAL ailesinin son üyesi GSPT-DUAL-K kontrol ve yönlendirme sistemi ile elektro-optik, radar, silah ve jammer sistemleri üreticilerine, yüksek performanslı bir ürünle birlikte yerlilik oranlarını da arttırma olanağı sunuyor. Yönlendirme ürünleri arasında yenilikçi teknolojileri barındırmasıyla fark yaratan DUAL serisi, özellikle asimetrik unsurlara karşı alınan tedbirlerin önem kazandığı günümüzde, çözüm odaklı bir ürün ailesi olarak entegratörlerin karşısına çıkıyor. GSPT-DUAL-K, birden fazla faydalı yükü, 2 ayrı eksende ve birbirinden bağımsız olarak yönlendirebilme yeteneğiyle dikkat çekiyor.

Teknolojik gelişmelerin hız kesmeden yaşandığı günümüzde, savunma ve güvenlik sektörlerinde sınır izleme, güvenlik sistemleri ve benzeri uygulamalar hayati önem taşıyor. Gürbağ Savunma ve Teknoloji, bu uygulamalarda ihtiyaç duyulan kontrol ve yönlendirme sistemleri alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiriyor. Firma tarafından geliştirilen ve kendine özgü mekanik tasarımı sayesinde düşük gövde ağırlığına rağmen yüksek ağırlıkları hareket ettirebilen GSPT-DUAL ailesinin en gelişmiş üyesi olan GSPT-DUAL-K; radar, jammer ve elektro-optik gibi faydalı yükleri yönlendirmek için özel olarak tasarlanmış bir ürün olarak öne çıkıyor. GSPT-DUAL-K’nin dayanıklı tasarımı, zorlu çalışma koşullarında güvenilir bir performans sunmasını mümkün hale getiriyor.

Hassas Yönlendirme Özelliği

GSPT-DUAL-K’nin gövde içindeki 35 mm’lik boşluk, ürünün başlıca özelliği olarak dikkat çekiyor. Bu boşluk, taşınacak faydalı yükler için kablaj ve mekanik montaj hat geçişi olanağı sağlayarak esnek kullanım sunuyor. Ayrıca taşınan faydalı yükleri yönlendirmek için özel olarak geliştirilmiş bir kontrol ve hassas yönlendirme sistemi içeren GSPT-DUAL-K, donatıldığı gelişmiş algoritmalar ve stabilizasyon sensörleri sayesinde, faydalı yüklerin hedeflerini izlemesini ve hassas bir şekilde yönlendirilmesini sağlıyor. Sahip olduğu esneklik, GSPT-DUAL-K’nin sınır izleme ve güvenlik sistemlerinde kullanılmasının yanı sıra şu alanlarda da verimli bir çözüm olmasını sağlıyor:

  • Anti dron sistemleri
  • Mobil ve suüstü gözetleme sistemleri
  • Lazer işaretleme sistemleri
  • Uydu haberleşme sistemleri
  • Silah kuleleri
  • Çevre aydınlatma sistemleri
  • Radar sistemleri gibi çeşitli ve çok yönlü sistemler

GSPT-DUAL-K’nin yazılımı sayesinde her iki kontrol ve yönlendirme sistemi, tek ekran üzerinden kontrol edilebiliyor. Bu model, özellikle alçak irtifa hava savunma sistemleri gibi uygulamalarda, radar ve elektro-optik sistemlerin aynı mast üzerinde birlikte kullanılmasını olanaklı hale getiriyor. GSPT-DUAL ailesinin son üyesi GSPT-DUAL-K, birden fazla faydalı yükü, 2 ayrı eksende ve birbirinden bağımsız olarak yönlendirebilme kabiliyetiyle rakiplerinden ayrılıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.