Ana Sayfa Manşet Gürbağ Savunma ve Teknoloji, Si-Ta Molle Silah Taşıma Aparatıyla Sahadaki Askerin Yükünü Hafifletiyor

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, Si-Ta Molle Silah Taşıma Aparatıyla Sahadaki Askerin Yükünü Hafifletiyor

Si-Ta Molle, teçhizat üzerinde bulunan NATO standardı MOLLE kanallarına takılıyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, sahadaki personelin uzun namlulu silahları taşımasını kolaylaştıran Sita-Molle isimli uzun namlulu silah taşıma aparatını geçtiğimiz aylarda tanıttı ve Nisan ayında da satışa sundu.

Makinalı tüfek, keskin nişancı tüfeği, piyade tüfeği ve makineli tabanca gibi silahların, rahat ve daha kolay bir şekilde taşınmasına olanak sağlayan Si-Ta Molle sayesinde personel, intikal veya bekleme sırasında daha az güç harcıyor ve daha az yoruluyor. Balistik yeleklerde, hücum yeleklerinde, taktik yeleklerde, askeri sırt çantalarında ve kemerlerde bulunan NATO standartlarındaki MOLLE (Modular Lightweight Load-carrying Equipment / Modüler Hafif Yük Taşıma Ekipmanı) kanallarına takılan Si-Ta Molle, üzerinde evrensel aksesuar rayı bulunan ve tutamak takılabilen tüm silahlarla kullanılabiliyor.

Si-Ta Molle ile personel, bekleme esnasında daha az güç harcıyor.

Si-Ta Molle, Gürbağ Savunma ve Teknoloji tarafından yapılan tasarımı ve kullanılan materyal sayesinde personele ekstra yüklenen yükü asgari seviyeye çekiyor. Toplam ağırlığı 180 gram olan Si-Ta Molle, toplam ağırlığı azami 15 kg olan tüm silahlarla kullanılabiliyor. Silah ağırlığının %85’ini personelin gövdesine aktaran sistem, intikal veya bekleme sırasında personelin silahını rahat bir şekilde taşımasına olanak sağlıyor. Silah, ihtiyaç duyulduğunda, kullanıcı tarafından hızlı bir şekilde aparattan ayrılabiliyor. Sert plastik malzemeden üretilen Si-Ta Molle, balistik ve muhtelif yeleklerle aynı renkte olacak ve ay ışığı ve gün ışığında yansıma ve parlama yapmayacak şekilde renklendirilebiliyor.

Si-Ta Molle, üzerinde evrensel aksesuar rayı bulunan ve tutamak takılabilen tüm silahlarla kullanılabiliyor.

Personelin her iki elini de rahatça kullanabilmesine olanak sağlayan Si-Ta Molle ile kullanıcılar, silahlarını dikey eksende 360°; yatay eksende ise 180° döndürebiliyorlar. Bu sayede kullanıcı, örneğin silahın namlusunu rahatça aşağı doğru çevirebilirken ihtiyaç olduğunda da tam sağ ya da sol tarafa döndürülebiliyor.

Ürünün uyumlu olduğu silah modelleri, Tablo 1’deki gibi sıralanıyor.

Tablo 1. Si-Ta Molle’nin uyumlu olduğu silah modelleri

 318 Toplam Görüntüleme,  3 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.