Ana Sayfa Tanıtıcı Makaleler Gürbağ Savunma ve Teknoloji’den Çok Yönlü Fırlatma Teknolojisi: GSPT-U Tipi Launcher

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’den Çok Yönlü Fırlatma Teknolojisi: GSPT-U Tipi Launcher

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, GSPT ailesinin üyelerinden GSPT-U Tipi Launcher modelini, modern teknolojiye uygun ve yüksek manevra kabiliyetine sahip elektromekanik bir sistem olarak tasarladı ve üretti. Kara, deniz ve hava platformlarına entegre edilebilecek şekilde tasarlanan GSPT-U Tipi Launcher, kullanıcısına çok yönlü kullanım imkânı sunarken hem savunma amaçlı hem de gözetleme ve keşif faaliyetleri için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, bünyesinde geliştirdiği hidrojen itki sistemiyle çalışan GSPT-U Tipi Launcher ürünü ile kullanıcısına önemli avantajlar sağlıyor. 2-50 kilogram arası faydalı yüklerin fırlatılmasına olanak sağlayan GSPT-U Tipi Launcher, kullanıcıya atış başına düşük maliyetle yüksek performans ve aynı zamanda ekonomik bir çözüm sunuyor. Çevre dostu olan sistemin, su ve elektrik dışında herhangi bir maliyeti bulunmuyor. Üzerinde 8 adet mühimmat yuvası bulunan GSPT-U Tipi Launcher, üzerinde kullanıldığı platformlar için güçlü bir savunma mekanizması oluşturuyor. Ayrıca müşteri isterlerine göre özelleştirilebilen sistemin kapasitesi, tekli fırlatıcı entegre edilerek 60 kilograma kadar çıkartılabiliyor. GSPT-U Tipi Launcher, hidrojen itki sistemi sayesinde ısı oluşturmayarak görünürlüğü de düşük tutuyor ve piroteknik sistemlere göre bu açıdan da avantajlı hale geliyor.

GSPT-U Tipi Launcher, 8 adet mühimmat yuvasına sahip.

Çok Yönlü Kullanım İmkânı

Kolluk kuvvetlerinin muharebe sahasında ekonomik bir şekilde kullanabilecekleri GSPT-U Tipi Launcher sistemi, gözetleme ve keşif faaliyetleri için de ideal bir çözüm. Kara, deniz ve hava platformlarına entegre edilebilen GSPT-U Tipi Launcher, çok yönlü kullanım özelliği sayesinde mevcut radar ve elektro-optik sistemler gibi alt yapıların bulunduğu tesislerde de kullanılabiliyor. Gürbağ Savunma ve Teknoloji yetkilileri, savunma ve havacılığın yanı sıra sivil uygulamalarda da etkili bir şekilde kullanılabilen bu sistemi, geleceğin fırlatma teknolojilerine yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriyor.

Mobil Çözüm

Gürbağ Savunma ve Teknoloji, GSPT-U Tipi Launcher sistemini pick-up tipi bir araç üzerine entegre ederek mobil hale getirdi. Gerekli hallerde aracın arkası kapatılarak, birçok farklı tipte mühimmatın atışını gerçekleştirebilen sistem gözden uzak hale getirilebiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.