Ana Sayfa Advertorial Gürbağ Savunma ve Teknoloji’den Türkiye’nin İlk Dual Pan-Tilt Sistemi

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’den Türkiye’nin İlk Dual Pan-Tilt Sistemi

Gürbağ Savunma ve Teknoloji AŞ, özgün olarak geliştirdiği ürünlerle savunma sanayisinin ihtiyaç duyduğu konularda çözümler sağlıyor. Bu çözümler arasında, pan-tilt sistemleri de yer alıyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji AŞ, özgün olarak geliştirdiği ürünlerle savunma sanayisinin ihtiyaç duyduğu konularda çözümler sağlıyor. Bu çözümler arasında, pan-tilt sistemleri de yer alıyor. Firmanın pan-tilt ürün ailesinin ilk üyesi olan GSPT-DUAL, birden fazla faydalı yükü, iki ayrı eksende ve birbirinden bağımsız olarak yönlendirebilme kabiliyetiyle rakiplerinden ayrılıyor. Firma yetkilileri, GSPT-DUAL’in, Türkiye’nin ilk dual pan-tilt sistemi olduğunu vurguluyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin GSPT serisi pan-tilt ürün ailesi; sensör, kamera, silah vb. sistemlerin hassas olarak yönlendirilmesi amacıyla kullanılıyor. Bu ürün ailesi özgün bir yazılıma sahip ve çevre birimlerle yaygın olarak kullanılan tüm protokoller üzerinden haberleşme sağlayabiliyor. Aynı zamanda özgün mekanik tasarımı sayesinde, kendisi düşük bir gövde ağırlığına sahip olmasına rağmen yüksek ağırlığa sahip faydalı yükleri de rahatlıkla taşıyabiliyor.

GSPT-DUAL, birden fazla faydalı yükü, 2 ayrı eksende ve birbirinden bağımsız olarak yönlendirebilme kabiliyetiyle rakiplerinden ayrılıyor.

Yatay eksende 3600 derece sınırsız dönüş imkânına sahip olan GSPT serisi, içinde kullanılan özel elektromekanik aksam sayesinde çok düşük bir gürültüyle çalışıyor. Ürün ayrıca, kesintisiz şekilde çalışırken dahi ısınmıyor.

Serinin DUAL modelinde sistem, eş eksenli ve 2 ayrı faydalı yükün kullanımına imkân veriyor. Ayrıca ürün üzerine ilave olarak, küçük bir direk vasıtasıyla başka bir pan-tilt sistemi daha entegre edilebiliyor. Bu sayede, 2 adet eş eksenli faydalı yüke ilave olarak, bunlardan bağımsız şekilde 2 eksende hareket edebilen 3. bir faydalı yük daha sisteme eklenebiliyor. GSPT serisi ürünlerin yazılım entegrasyonu kabiliyetleri sayesinde birbirine bağlı iki ayrı pan-tilt sistemi, tek bir ekrandan yönetilebiliyor. Sahip olduğu teknik özelliklerle hem radar hem de elektro-optik sistemler gibi farklı faydalı yüklerin entegrasyonunu mümkün kılan bu model, özellikle alçak irtifa hava savunma sistemlerinde, tehditlerin; tespit, teşhis ve takibini gerçekleştiren kısmın belkemiği olarak kullanılabiliyor.

GSPT serisinin ilk üyesi olan DUAL’ın, Gürbağ Savunma ve Teknoloji fabrikasındaki testleri devam ediyor. Ayrıca, ürüne daha hızlı stabilizasyon ve 4 eksende stabilizasyon gibi ilave kabiliyetler kazandırılması konusunda Ar-Ge çalışmaları da devam ediyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin GSPT serisi pan-tilt ürün ailesinin DUAL modelinde sistem, eş eksenli ve 2 ayrı faydalı yükün kullanımına imkân veriyor.

GSPT Serisi, Her İhtiyaca Yönelik Bir Çözüm Sunuyor

Ürün ailesinin diğer üyeleri gibi özgün mekanik tasarımıyla yüksek ağırlıkları, 6,5 kg’lık düşük gövde ağırlığıyla hareket ettirebilen GSPT-1030-H modeli, yatay eksende sınırsız dönüş imkânına sahip. Bu ürün de hem çok düşük gürültüyle çalışıyor hem de kesintisiz şekilde çalışırken dahi ısınmıyor.

Gürbağ Savunma ve Teknoloji’nin GSPT Pan-Tilt ürün ailesi;

  • Sınır gözetleme ve güvenlik sistemleri
  • Dronsavar sistemleri
  • Mobil gözetleme sistemleri
  • Sahil gözetleme sistemleri
  • Lazer işaretleme sistemleri
  • Uydu haberleşme sistemleri
  • Silah kuleleri
  • Çevre aydınlatma sistemleri
  • Radar sistemleri gibi çok farklı sistemlerde kullanılabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.