Ana Sayfa Manşet Güvenli Uzaktan Çalışma, HAVELSAN ile Mümkün

Güvenli Uzaktan Çalışma, HAVELSAN ile Mümkün

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını ile “yeni normal”lerden biri haline gelen uzaktan çalışma, bir dizi güvenlik açığı riskini de beraberinde getiriyor. HAVELSAN, geliştirdiği Uzaktan Çalışma Güvenlik Hizmetleri Paketi ile kurum ve kuruluşlara, siber güvenlikten taviz vermeden uzaktan çalışma altyapısı sağlıyor.

Kurum ve kuruluşlar, günümüz koşulları nedeniyle işlerini uzaktan sürdürebilecek çalışanları için, kurumsal sistemleri üzerinden uzaktan çalışma imkânı tanıyorlar. Bu durum, siber güvenlik konusunda, geçmişten günümüze dek süregelen, bir takım riskleri içeriyor. Ayrıca, güncel gelişmeler sonucunda, kurum ve kuruluşların maruz kalabileceği risk ve tehdit ortamları da ciddi bir değişikliğe uğradı ve uğramaya devam ediyor.

COID-19 salgınının da etkisi ile kurum ve kuruluşlar, hızlı bir dijital dönüşüm süreci yaşamaya başladılar. Bu hızlı geçiş sırasında, kurumların ana amacı, çalışanlarının iş sürekliliğini sağlamak olsa da birçok süreç ve güvenlik yapılandırmaları ihmal ediliyor ya da bunların varlığı ile ilgili farkındalık bulunmuyor.

Bu kapsamda, ilgili kurum ve kuruluşların uzaktan çalışmayla ilgili bilgi teknolojileri, süreçleri ve altyapılarına ilişkin denetim ihtiyacı doğdu; var olan güvenlik cihazlarının etkin ve efektif yönetimi, iş sürekliliği açısından kritik hale geldi; sistem açıklarını istismar etmek isteyen dış tehdit kaynaklarının etki olasılığı ise arttı. Bu ortamda, kurum ve kuruluşlar; ağ yönetim cihazları üzerindeki yetki ve rol tanımlarını doğru yapmadıkları, izlemedikleri ve kontrol etmedikleri takdirde, ortaya çıkan yeni tehdit ortamında, kritik zaaflarla faaliyet göstermeye başlıyorlar.

Sonuç olarak; oluşan saldırıların, kullanıcı aktivitelerinin, kullanım durumlarının ve oluşturdukları tehditlerin izlenmesi, uzaktan çalışmanın bu derece yaygın olduğu bir dönemde kritik önem arz eder hale geldi.

HAVELSAN, günlük iş yapış şekillerini uzaktan çalışmaya dönüştüren şirketler için, farklı siber güvenlik çözümleri içeren “Uzaktan Çalışma Güvenlik Hizmetleri Paketi”ni sunuyor. Sunulan bu yerli ve yüksek güvenlikli çözümlerle uzaktan çalışma döneminde kurum ve kuruluşlar, iç bilgilerini güvende tutabiliyor. Kurum ve kuruluşlar, bu yeni çalışma düzenini, HAVELSAN deneyimine emanet ederek iş sürekliliğini güvenli bir şekilde sağlamaya devam ediyor.

HAVELSAN Uzaktan Çalışma Güvenlik Hizmetleri Paketi

Uzaktan Çalışma Güvenlik Analizi

 • Süreç ve Politika Analizi
 • Mimari ve Yapılandırma Analizi
 • Yetki ve Rol Tanımlamaları Analizi
 • Uzaktan Çalışma Güvenliği Farkındalık Eğitimi

Uzaktan Çalışma Güvenlik Testleri

 • Personel Farkındalığı – Oltalama Saldırıları
 • Personel Bilgisayar Güvenliği – HAVELSAN Tarafından Geliştirilen Araçlar ile Otomatik Sıkılaştırma
 • Sızma Testleri
 • Dağıtık Servis Dışı Bırakma (DDoS) Testleri

Uzaktan Çalışma Sistemleri Olay Yönetimi

 • Sistemlerin Gerçek Zamanlı İzlenmesi
 • Kullanıcı Aktivitelerinin İzlenmesi
 • Siber Olay Müdahale Danışmanlığı
 • SIEM (Güvenlik Bilgi ve Olay Yönetimi) Danışmanlığı

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.