Ana Sayfa Haberler Güvenlik Güçlerinin “Minik Yardımcıları” Olacak İnsansız Kara Araçları için Çalışmalar Devam Ediyor

Güvenlik Güçlerinin “Minik Yardımcıları” Olacak İnsansız Kara Araçları için Çalışmalar Devam Ediyor

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) öncülüğünde geliştirilen insansız kara aracı teknolojileri hakkında önemli bilgiler paylaştı. Prof. Dr. Demir, 6 Aralık’ta, yaptığı sosyal medya paylaşımında, insansız teknolojiler üzerinde çalışmaların sürdüğünü belirterek şunları kaydetti: “1, 3 ve 6 kilogram ağırlığında üç tip Hafif Sınıf İnsansız Kara Aracı prototipi yerli olarak geliştirildi. Mağara, meskûn mahal, çok katlı bina, geniş arazi operasyonlarında güvenlik birimlerimizin minik yardımcıları olacaklar.”

Prof. Dr. Demir, gece-gündüz şartlarında; keşif gözetleme, silah, haritalama modülü ve KBRN dedektörü de takılabilecek araçların kalifikasyon testlerinin tamamlandığını ifade ederek güvenlik birimlerinin ihtiyaçları doğrultusunda seri üretime geçileceğini kaydetti ve ekledi: “Bu tür projelerimizin devamı gelecek. İlgi duyan herkesi fikirlerini ve tasarımlarını bize sunmaya, yarışmalarımıza katılmaya, bu koşuda yanımızda olmaya davet ediyoruz. Biliyoruz, sizde cevher var!”

 1,081 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.