Ana Sayfa Haberler Güvenlik, Savunma, Havacılık ve Uzay Sektörlerinin Geleceği, SEDEC Talks’ta Konuşulacak

Güvenlik, Savunma, Havacılık ve Uzay Sektörlerinin Geleceği, SEDEC Talks’ta Konuşulacak

SEDEC Talks, 18 Mayıs’ta gerçekleştireceği, “Güvenlik, Savunma, Havacılık ve Uzay’ın Geleceği” konulu ilk çevrim içi video konferans etkinliği ile bu sektörlerin geleceğini, kapsamlı bir şekilde masaya yatırmaya hazırlanıyor.

Moderatörlüğünü Türksat Genel Müdürü Cenk Şen’in üstleneceği etkinlik; Airbus, SpaceX, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Leonardo ve AQST gibi sektörün önde gelen yerli ve yabancı oyuncularının, genel müdür ve genel müdür yardımcısı seviyesinde temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirilecek. Sektörün geleceğine ışık tutacak etkinlik, aynı zamanda katılımcıların geleceğe ilişkin yeni bir yol haritası oluşturmasına da katkıda bulunacak.

Etkinliğin konuşmacıları, şu şekilde sıralanıyor:

– Jean-Marc Nasr, Airbus Uzay Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı

– Tom Ochinero, SpaceX Ticari Satışlar Başkan Yardımcısı

– Prof. Dr. Temel Kotil, TUSAŞ Genel Müdürü

– Camillo Pirozzi, Leonardo Türkiye ve Merkez Asya Uluslararası Pazarlama ve Strateji Başkan Yardımcısı

– Gurvinder Chohan, AQST CEO’su

– Hilal Ünal Türkan, SEDEC Koordinatörü

Türksat’ın İletişim Sponsoru, MSI Dergisi’nin ise Resmi Yayın ve Basın Sponsoru olduğu etkinlik, Teknopark Ankara ve İvedik OSB tarafından destekleniyor. Etkinlik BİTES’in geliştirdiği XperMeet video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecek.

Sektördeki Boşluğu Dolduracak

SEDEC Talks, COVID-19 salgını ile birlikte eski alışkanlıkların yıkıldığı süreçte; düzenli olarak gerçekleştireceği çevrim içi etkinliklerle savunma, havacılık, uzay ve güvenlik sektörlerine, tanıtım ve iş geliştirme konusunda yenilikçi imkânlar sunmaya hazırlanıyor. Bu sektörlerin, ülkelerin ulusal güvenliği için faaliyetlerini kesintisiz devam ettirmesi gerekiyor ancak tüm dünyayı etkileyen salgın sebebiyle sektörel etkinliklerin ertelenmiş ya da iptal edilmiş olması, firmaların tanıtım ihtiyaçları için bir engel teşkil ediyor. SEDEC Talks, bu bakış açısı ile hem Türkiye’deki önemli oyuncuların hem de dünyada, Türkiye ile yakın ilişkileri bulunan firmaların önde gelen temsilcileri ile sektörel konuları masaya yatıracak.

SEDEC Koordinatörü Hilal Ünal Türkan, etkinlikle ilgili şunları söyledi: “Dünyada hayatı durma noktasına getiren COVID-19, önceliğine yurt güvenliğini koyarak çalışmalarına devam eden güvenlik, savunma ve uzay sektörünün hızını kesemedi. Ar-Ge çalışmaları ve üretim faaliyetleri aralıksız devam ederken sektörün yeniden bir araya gelebileceği yeni bir platform ihtiyacı da doğdu.”

Bu ihtiyacı karşılamak üzere hayata geçirilen SEDEC Talks; COVID-19 nedeniyle ertelenen ya da iptal edilen etkinlik ve fuarların eksikliğini hissettirmemeyi hedefliyor. Karar alıcıları, ana yüklenicileri ve KOBİ’leri bir araya getirecek SEDEC Talks, sektörün sorunlarını ve gelecek hedeflerini ele almanın yanı sıra firmalar için de geniş bir vizyon sunuyor.

Detaylı bilgi: https://sedectalks.com/

SEDEC ile Paralel Bir Etkinlik

Sektörde ve ülkemizde ilk olmak iddiası ile çıktığı bu yolda; anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularını tek çatı altında işleyen ilk ve tek etkinlik olarak 2018 yılında başarıyla gerçekleştirilen SEDEC’in, haziran ayında, bu yıl ikinci kez düzenlenmesi planlanıyordu. Bununla birlikte, katılımcılarının ve ziyaretçilerinin sağlığını göz önünde bulunduran SEDEC organizasyonu, etkinliğin yeri ve kurgusunu değiştirmeksizin, 2-4 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan SEDEC 2020’yi, 15-17 Eylül tarihlerine erteledi.

SEDEC’in ana temasına sadık kalan bir uzantısı şeklinde kurgulanan SEDEC Talks ise tüm etkinliklerin ertelendiği bu salgın sürecinde ve sonrasında, sektör firmaları için yeni bir açılım platformu olarak hayata geçirildi.

SEDEC hakkında detaylı bilgi için: http://sedecturkey.com/

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.