Ana Sayfa Haberler HAB’a Taşınmaya Hazırlanan Gökser Makina’dan MSI Dergisi’nin Yeni Ofisine Ziyaret

HAB’a Taşınmaya Hazırlanan Gökser Makina’dan MSI Dergisi’nin Yeni Ofisine Ziyaret

Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne (HAB) taşınmaya hazırlanan Gökser Makina’nın Genel Müdür Yardımcısı Serhat Ünal, 17 Ocak’ta, MSI Dergisi’nin yeni ofisini ziyaret etti. MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar’ın ev sahipliğindeki görüşmede; firmanın faaliyetleri, gelecek hedefleri ve 2020 yılı tanıtım planları konuşuldu.

30 yıldır, savunma ve havacılık sektörüne; ürünleri, projeleri ve Ar-Ge çalışmaları ile hizmet veren Gökser Makina, Ankara’nın yeni teknoloji üsleri arasında yer alan HAB’da faaliyetlerine devam edecek. Burada, 2.800 m2’si kapalı olmak üzere 4.300 m2 alana taşınacak olan Gökser Makina, böylelikle kabiliyetlerin tamamını tek bir merkezde birleştirmiş olacak.

Firma, 2020 yılı içerisinde ihracat cephesinde de önemli gelişmelere imza atacak. Bir Avrupa ülkesine, havacılığa yönelik bir ürün ihracatı gerçekleştirmeye hazırlanan firma, üretim aşamasını tamamladı ve yakında 6 ay sürecek testlere başlamayı hedefliyor.

Ünal, başta IDEF, SEDEC ve SAHA EXPO olmak üzere, uluslararası niteliği önde olan fuarlara katılarak ihracat çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti. Firmanın, katma değeri yüksek ürünler ortaya çıkardığını belirten Ünal, bu konu hakkında şunları söyledi: “Şu anda, kilogram başına ihracat rakamımız 30 avro civarında. Yeni tesisimiz ve ortaya koyduğumuz yeni ürün sayesinde yapacağımız yeni ihracatlar ile bu rakamı 45 avroya yükseltmeyi hedefliyoruz. Hem yurt içinde hem de yurt dışındaki başarılı çalışmalarımızda, MSI Dergisi’nin yaptığı tanıtımların büyük katkıları oluyor. Bu ziyaretle hem bu yeni ofis için hayırlı olsun dileklerimi iletmek hem de bize sundukları katkılardan dolayı teşekkür etmek istedim. Burada çıkardığımız yol haritası ile 2020 yılında da MSI Dergisi ile birlikte tanıtım çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.