Ana Sayfa Haberler Hacettepe Genç Zirve’ye Sponsor Olan Numesys, Öğrencilerin Geleceğine Işık Tuttu

Hacettepe Genç Zirve’ye Sponsor Olan Numesys, Öğrencilerin Geleceğine Işık Tuttu

Numesys, sosyal sorumluluk faaliyetlerini, Hacettepe İşletme Topluluğu’nun gelenekselleşmiş etkinliği “Genç Zirve”yi destekleyerek sürdürdü. Üniversite öğrencilerine kariyer planlamalarında yol gösterici olmak temel hedefiyle 5’inci kez düzenlenen etkinlik, 11-13 Aralık tarihlerinde, Hacettepe Üniversitesi İİBF Tuğrul Çubukçu Salonu’nda gerçekleştirildi. Numesys’in, hem sponsorluk hem de bilgi desteği verdiği etkinliğe, önemli firmalar ve alanında uzman kişiler katıldı. Zirvede, mühendis adayı gençlere, mühendislik simülasyon yazılımı ANSYS’i anlatan Numesys, bu yazılımın, savunma ve havacılık sanayisi alanında Türkiye’ye sağladığı önemli katkılar hakkında da bilgi verdi.

ANSYS, dünya çapındaki binlerce üniversitede, lisans öğrencileri için fizik prensiplerini öğrenme, araştırmacılar için kompleks mühendislik problemlerini çözme, lisans üstü eğitimde ise yüksek lisans ve doktora tezlerinde veri oluşturmak amaçlı kullanılıyor. Ayrıca öğrenciler, ödevlerinde, bitirme projelerinde ve öğrenci proje yarışmalarında, ANSYS’in ücretsiz sürümünden faydalanabiliyor.

Numesys firması, varlık nedenlerinden biri olarak, “ürün geliştirme yapan firmaların ve mühendislerin başarılı olmalarını sağlamayı” gösteriyor. Firma, bu amaç doğrultusunda, çeşitli sosyal ve mesleki gelişim programlarına, hem maddi hem de bilgi katkısı sağlamayı bir görev olarak değerlendiriyor. Numesys Genel Müdürü Ekin Ersan, kuruluş ilkeleri doğrultusunda, Türkiye’ye ve ülkenin gençlerine katkı sağlamayı sürdüreceklerini belirtti.

 885 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.