Ana Sayfa Haberler Haluk Bayraktar, TÜBİTAK Yönetim Kurulu’nun İlk Üyeleri Arasında Yer Aldı

Haluk Bayraktar, TÜBİTAK Yönetim Kurulu’nun İlk Üyeleri Arasında Yer Aldı

Baykar Genel Müdürlüğü ve SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Haluk Bayraktar, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK)’nun, yeni ihdas edilen Yönetim Kurulu’na atanan ilk üyeler arasında yer aldı. TÜBİTAK Başkanlığı görevini yürütmekte olan Prof. Dr. Hasan Mandal ise kurumun ilk Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Cumhurbaşkanlığının 23 Ekim tarihli ve 2018/198 sayılı kararıyla netleşen atamalar, Resmi Gazete’nin 24 Ekim tarihli 30575’inci sayısında yayımlandı.

TÜBİTAK Yönetim Kurulu’na atanan diğer üyeler ise şunlar:

  • Prof. Dr. Mehmed Özkan,
  • Prof. Dr. Metin Orhan,
  • Mehmet İhsan Taşer,
  • Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk,
  • Aydın Ünal

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi ile birlikte TÜBİTAK Bilim Kurulunun yerine, TÜBİTAK Yönetim Kurulu oluşturulmuş ve kurumun en üst karar organı Yönetim Kurulu olmuştu. Bu konuyla ilgili değişiklikleri de içeren Cumhurbaşkanlığının 4 Numaralı Kararnamesi 23 15 Temmuz 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.

 

 1,170 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.