Ana Sayfa Manşet Harp Savunma, Sektöre, Tek Elden Çözümler Sunuyor

Harp Savunma, Sektöre, Tek Elden Çözümler Sunuyor

Harp Savunma Sistemleri A.Ş. (Harp Savunma), derin tecrübeye sahip olduğu; 3 boyutlu tasarım kabiliyetlerini, sonlu elemanlar analizi yöntemleri ile yapısal analizleri, hesaplamalı akışkanlar dinamiği yöntemlerini ve elektronik soğutma tekniklerini kullanarak sektöre, tek elden çözümler sunuyor. Millileştirme çalışmalarının başarılı bir örneği olan Vikilit® ürün ailesini geliştirerek ürünleşme ile de öne çıkan ve sektörün hızlı büyüyen KOBİ’leri arasında yer alan Harp Savunma, yurt dışındaki projelerde de daha fazla rol almayı hedefliyor.

Türk savunma ve havacılık sektörünün, yerli ve milli projeler ortaya çıkarmaya başladığı süreçte, 2017 yılında kurulan Harp Savunma, kabiliyetleri ile kısa zamanda birçok projede yer aldı. Yurt içinde; Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi ANADOLU, F-16 uçakları, ALTAY Ana Muharebe Tankı, T129 ATAK helikopteri, GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri gibi birçok platforma, tasarımlarıyla katkı sağladı. Tecrübesinin uluslararası niteliği sayesinde, yurt dışındaki projelerde de rahatlıkla görev alabilen Harp Savunma, Kore Cumhuriyeti’nin yeni nesil savaş uçağı platformunda kullanılacak bir aviyonik cihazın tasarımında da görev aldı.

Harp Savunma’nın Vikilit® ürün ailesi

Tek Elden ve Hızlı Çözüm

Elektronik sistemlerin mekanik bileşenleri ve mekanik alt sistemleri için, gereksinimlerden prototip üretimine kadar tüm süreçleri kapsayan hizmetler veren Harp Savunma, bu alanda, tek elden çözüm sunması ile fark yaratıyor.

Mekanik tasarım, 3 iş başlığından oluşuyor:

  • 3 boyutlu modelleme programı kullanarak bir tasarım ortaya çıkarmak. Çıktı olarak; üretilebilir, maliyet-etkin, amaca uygun bir ürün tasarlamak.
  • Mühendislik kısmının daha baskın olduğu, yapısal dayanım hesaplama aşaması.
  • Bir soğutma ihtiyacı varsa bunun hesaplanması kısmı.

Bunların hepsi, ayrı bir uzmanlık alanı ve iş kolu. Harp Savunma ise bu üç konuda tek elden çözümü, başarılı bir şekilde uygulayabiliyor.

Harp Savunma’nın Hapis Vida ürün ailesi

Ürünleşme, Vikilit® ve Hapis Vida ile Başladı

Harp Savunma, ürünleşme konusunda da çalışmalar yürütüyor. Kart kilitlerinin millileştirilmesi sürecini, en başından, kendi özgün ürün ailesini geliştirme vizyonu ile başlatan Harp Savunma, Vikilit® kart kilidi ürün ailesini ortaya çıkarttı. Firma, 2020 yılında, Ağustos ayı itibarıyla 5.000 adet kart kilidi teslim etti. Bugüne kadar teslim edilen toplam Vikilit® sayısı ise yaklaşık 10.000 adet oldu.

Harp Savunma’nın, yine Vikilit® ürün ailesi altında ürettiği, Hapis Vida adında bir ürün ailesi daha bulunuyor. Hapis Vida’lar, elektronik cihaz seviyesinde birimlerin, platformlara entegrasyonunda kullanılıyor.

Firma, ürünleşme konusundaki çalışmalarını, Vikilit® ve Hapis Vida ürün ailelerinin genişletilmesinin yanı sıra yeni ürünlerle de sürdürmeyi hedefliyor.

Harp Savunma’nın sunduğu hizmetler arasında, soğutma ve yapısal analizler de bulunuyor.

Müşteri Güven Duyuyor

Harp Savunma, projelerde gösterdiği performans ile sektörde, güven duyulan firmalardan biri haline geldi. Harp Savunma Kurucusu Mehmet Yener, bu konuda şunları söylüyor: “Müşterimiz, bir değişiklik talebi olduğu zaman, bize kolayca ulaşabiliyor ve biz de bu talebi en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Biliyorlar ki; Harp Savunma bir işi üstlendi ise o işi taahhüt ettiği zamanda yerine getirir. Zamanında teslimat, müşteri için en önemli konulardan biridir; hatta bazen maliyetten bile önce gelebiliyor. Bu yüzden, bizim de en çok dikkat ettiğimiz konu, sözümüzü tutmak. Böyle tanınmayı başardık. ‘Harp Savunma yapıyorsa zamanında gelir!’ diye bir kural bile oldu. İşimizin kalitesi, zaten bizi hiçbir zaman mahcup etmedi. Bunların toplamını da ‘güven’ olarak özetlemek mümkün.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.