Ana Sayfa Haberler Harp Savunma, Üretim Altyapısı Yatırımı ile Hizmetlerini Bir Üst Seviyeye Çıkartıyor

Harp Savunma, Üretim Altyapısı Yatırımı ile Hizmetlerini Bir Üst Seviyeye Çıkartıyor

Burak CODUR b.codur@savunmahaber.com

Sektörde, tasarım kabiliyetleri ve bu kabiliyetleri kullanarak geliştirdiği çözümler ve ürünlerle tanınan Harp Savunma, üretim alanında ilk yatırımını gerçekleştirdi. İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve daha önce Vikilit® üretiminde de görev alan bir tesisi satın alan firma, tasarladığı kart kilitlerinin üretimini de artık kendi bünyesinde yapacak.

Devir alma süreci Aralık ayında başlayan tesiste, üretim faaliyetleri de başlamış durumda. Harp Savunma’nın yeni tasarlayacağı ürünlerin prototipleri de bu tesiste üretilecek.

İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve daha önce Vikilit® üretiminde de görev alan bir tesisi satın alan Harp Savunma, tasarladığı kart kilitlerinin üretimini de artık kendi bünyesinde yapacak.

Harp Savunma, üretim tesisinde, sektör standardı haline gelmiş uygulamaları kapsayan bir üretim ve kalite sistemini oturtmak üzere de kolları sıvadı. Bu süreçte, ihtiyaç duyulan belgeler ve sertifikasyonlar da alınacak.

Devraldıkları üretim tesisi nedeniyle şirketin faaliyetlerindeki tasarım odağının değişmediğinin altını çizen Harp Savunma Kurucusu Mehmet Yener, “Harp Savunma, bir tasarım firması olarak yola çıktı. Gündemimizde hiçbir zaman, başka firmalar için üretim yapmak yer almadı. Bu yeni yatırımımızı da başka firmaların ürünlerini değil, kendi ürünlerimiz üretmek için gerçekleştirdik. Tasarım, faaliyetlerimizin odağında bulunmaya devam ediyor.” dedi.

Harp Savunma Kurucusu Mehmet Yener

Yener, Harp Savunma’nın dördüncü yılında neden bir üretim altyapısına ihtiyaç hissettiklerini de şöyle açıkladı: “Üretim altyapımız yokken de müşterilerimize, kısa teslimat zamanları ve yüksek kaliteli ürünler sağlayabiliyorduk. Bununla birlikte, Harp Savunma’nın hedefleri de büyüyor. Teslimat sürelerimizi daha da iyileştirmek; üretim kalitemizi daha da üst seviyeler çıkartmak istiyoruz. Yatırım kararını almamızda, bu etmenler rol oynadı.”

Hedef: İhracat

Harp Savunma, üretim altyapısını geliştirmek için çalışmalara şimdiden başladı. Yatırım teşvikleri için başvuru süreçlerinde sona yaklaşan firma, ek tezgâhlar satın alarak, üretim kapasitesini arttırmayı hedefliyor. Harp Savunma, halen, modele bağlı olarak, yıllık azami 40.000 adet Vikilit® üretecek bir kapasiteye sahip. Hedef ise bu kapasiteyi 100.000 adede çıkarmak. Yener, bu hedefleri ile ilgili, “Şu an için Türkiye’deki talep dikkate alındığında, kapasite arttırımı konusundaki temel motivasyonumuzun ihracat olduğu görülebilir.” değerlendirmesinde bulundu.

 667 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.