Ana Sayfa Haberler Harp Savunma, Vikilit® Ürün Ailesini, “Türkiye’de İlk”lerle Genişletiyor

Harp Savunma, Vikilit® Ürün Ailesini, “Türkiye’de İlk”lerle Genişletiyor

Harp Savunma Sistemleri A.Ş. (Harp Savunma), yerlileştirme ve geliştirme çalışmaları sonucunda Türkiye’ye kazandırdığı Vikilit® ürün ailesine, yeni üyeler eklemeye devam ediyor.

MSI Dergisi’nin edindiği bilgilere göre, firma, ürün ailesine yeni eklenecek bir ürün grubu üzerindeki testleri, Nisan ayında tamamladı. Türkiye’de ilk kez yerlileştirilen ve Vikilit® ürün ailesinin diğer üyelerinden farklı boyutlarda olacak bu ürün grubu, VP762 model numarası ile yakın zamanda sektörün kullanımına sunulacak.

Harp Savunma, yurt içindeki bir ana entegratör firmanın ihtiyaçları kapsamında, 2019 yılı sonlarında, alternatif bir ürün tasarımı gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Tasarlanarak üretilen yeni Vikilitler, Mart ve Nisan aylarında, çeşitli testlere tabi tutuldu. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde, ısıl direnç ölçümü testlerinden geçen ürünler, oldukça başarılı sonuçlar elde etti.

Harp Savunma Kurucusu Mehmet Yener, bu ürün grubunun farkını şöyle özetledi: “Daha önceki ürün gruplarımızdan farklı bir tip olan VP762, üretim yöntemi ve içerdiği bileşenler açısından yenilikler içeriyor. Bu çalışmada, hem yeni bir üretim yaklaşımı hem de yeni bileşen geliştirme çalışmaları gerçekleştirdik.”

Bu ürün grubunun, şimdiye kadar geliştirdikleri en düşük ısıl dirençli ürün ailesi olduğuna dikkat çeken Yener, ürün grubunun kullanım alanının, yine elektronik kartlar olacağını belirtti. Kart kilitlerinin ısıl direncinin düşük olması, sistemin çalışması esnasında, elektronik kartlarda oluşan ısının, dışarı daha iyi atılabilmesini sağlıyor. Bu durum da yeni ürün grubunun, üzerindeki işlemciler gibi bileşenler nedeni ile daha fazla ısınan elektronik kartlarla birlikte kullanılabilmesine imkân tanıyacak.

Belirli bir sayıya kadar alınacak ilk siparişlerinin Harp Savunma bünyesinde üretileceği bu ürün grubunun geliştirme çalışmaları devam ediyor. Firmanın kendi imkânları ile geliştirdiği ve 3 ay içinde seri üretime hazır hale getirmeyi hedeflediği ürünün, yurt içinde bir muadili bulunmuyor. Yener, bu ürün için ciddi bir sipariş miktarı beklediklerinin altını çizerek, ürünün yurt dışı pazarına sunulması için de çalışma yapacaklarını ifade etti.

Yener, ayrıca şunları ekledi: “Harp Savunma olarak, tasarım kökenli bir firma olduğumuz için sürekli yeni ürün geliştirme konusunda istekliyiz. Bu konuda, müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını, maliyet ve zaman etkin bir şekilde karşılamak için bütün gayretimiz ile çalışıyoruz.”

Harp Savunma, yerlileştirme ve geliştirme çalışmaları sonucunda Vikilit® ürün ailesini Türkiye’ye kazandırdı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.