Ana Sayfa Manşet Harp Savunma, VPX Modül Donanımlarını da Yerlileştirdi

Harp Savunma, VPX Modül Donanımlarını da Yerlileştirdi

Harp Savunma, Vikilit® kart kilidi ve Hapis Vida ürün ailelerinin ardından, VPX modül donanımlarını da yerlileştirdi. Firma, hem VPX kartlarında hem de bu kartların takıldığı ana kartta kullanılan bileşenleri, ilk defa SAHA EXPO 2022’de sergiledi.

Savunma ve havacılık sanayisinde, elektronik birimlerde kullanılan kartların kayda değer bir kısmı, VPX standardı uyarınca geliştiriliyor. Harp Savunma, bu standarda uyan kartlarda kullanılan “guide bushing” (kılavuz burç) ve bu kartların takıldığı arka panelde kullanılan “guide pin” (kılavuz pim) bileşenlerini millileştirdi. Söz konusu bileşenler, ASELSAN’ın millileştirme listesinde yer alıyordu.

Harp Savunma’nın VPX kartlar ve arka paneller için geliştirdiği bileşenler, halen test aşamasında. Testlerin tamamlanmasıyla seri üretim süreci başlayacak. Firma, bu kartlarda kullanılan kart kilitlerini ise Vikilit® ürün ailesi kapsamında yerlileştirmişti. Test aşamasının tamamlanmasıyla Harp Savunma, her bir VPX kartı için 2 adet Vikilit® ve 2’şer adet “guide bushing” ve “guide pin” teslim ediyor olacak.

Harp Savunma’nın SAHA EXPO’daki bir diğer gündem maddesi de iş birliği yaptığı firmaların sayını arttırmak oldu. Firma, son dönemde ürün ve hizmet sağladığı firma sayısını da 14’e yükseltti. ASELSAN, ATEL, AYESAŞ, Barko, Berkin Savunma Mühendislik, ESEN, HAVELSAN, Karel, MEGART, Meteksan Savunma, Roketsan, Savronik, TUALCOM ve TUSAŞ, Harp Savunma’nın iş birliği yaptığı firmalar arasında yer alıyor. Firma son dönemde, hava platformlarına yönelik faaliyetlerini ve bu doğrultuda TUSAŞ ile yaptığı çalışmaları yoğunlaştırdı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.