Ana Sayfa Manşet Harp Savunma, Yerlileştirdiği Vikilit® Ürün Ailesi ile 2020 Yılında, Binlerce Teslimat Yaptı

Harp Savunma, Yerlileştirdiği Vikilit® Ürün Ailesi ile 2020 Yılında, Binlerce Teslimat Yaptı

Sektörde yoğun olarak kullanılan ve yurt dışından tedarik edilen kart kilitlerini yerlileştirmek için kolları sıvayan ve özgün bir ürün ailesi olan Vikilit®’i geliştirerek kullanıma sunan Harp Savunma Sistemleri A.Ş. (Harp Savunma), ürün ailesinin üyelerinden, 2020 yılı içerisinde, 5.000 adet teslim etti.

Vikilit® ürün ailesinin üyeleri, Türk savunma ve havacılık sanayisinin farklı platform ve sistemlerinde başarıyla görev yapıyor. Türk savunma ve havacılık sektörünün bu alandaki ihtiyaçlarına, gerçekleştirdiği yerlileştirme hamlesi ile çözüm sunan Harp Savunma, müşteri taleplerine göre esnek üretim modeli ile bugüne kadar, yaklaşık 10 bin tane Vikilit® teslimatı gerçekleştirdi. Yılın ilk yarısının büyük bir kısmının pandemi dönemine denk gelmesine rağmen, Ocak ayından Ağustos ayına kadar 5.000 adetlik teslimatı tamamlayan Harp Savunma, hem sektör paydaşlarının hem de son kullanıcının ihtiyaçlarına zamanında cevap vermeyi başardı.

Harp Savunma Kurucusu Mehmet Yener

Kart Kilitlerinin Kullanım Alanları

Kart kilitleri, elektronik kartları, içinde bulundukları birime, fiziksel olarak entegre etmek için kullanılıyor. Kilitler, kart ile birim arasındaki fiziksel arayüz olduğundan, çevresel etmenlerle mücadele konusunda da görev üstleniyorlar. Kartın titreşim ve şok yüklerine karşı dayanımını arttırırken, kartın ısısının temas ile soğutma (conduction cooling) yöntemi ile dışarı atılmasında da rol alıyorlar. Hemen hemen her savunma ve havacılık sisteminde ihtiyaç duyulan kart kilitlerinin yurt dışından tedarik edilmesi üzerine harekete geçen ASELSAN, bu kilitleri, millileştirilecek alt bileşen listelerine ekledi. HARP Savunma da kart kilitlerinin millileştirilmesi görevini üstlendi.

Ürün Ailesi Genişlemeye Devam Edecek

Harp Savunma Kurucusu Mehmet Yener, Vikilit® ürün ailesinin geleceği ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Vikilit® ürün ailesini genişletmek üzere çalışmalarımız devam ediyor. ASELSAN’la çok farklı bir kart kilidi versiyonunun yerlileştirmesi için çalışıyoruz. Bizim asıl farkımız, üretim tarafından değil tasarımdan geliyor olmamız. Elimizde hiçbir ürün yokken bu ürünleri tasarladık. Şimdi gündemimizde, üretimi de kendi bünyemizde yapmak gibi ciddi bir proje bulunuyor. Bu durum, ürünümüzün kalitesini daha da arttıracaktır. Şunun da altını çizmek gerekiyor. Vikilit® için, yurt dışında da büyük bir pazar bulunuyor. Bu pazara yönelik hamlelerimizi de yakın zamanda görmeye başlayacaksınız.”

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.