Ana Sayfa Haberler Havaalanlarının Yeni Nesil Konforu BMC’den

Havaalanlarının Yeni Nesil Konforu BMC’den

50 yılı aşkın bilgi ve deneyimi ile milli bir marka olarak küresel arenada lider olma amacını taşıyan BMC, Busworld Akademi tarafından, “Busworld Awards 2017 En İyi Tasarım Ödülü”ne layık görülen, Neocity Ailesi’nin yeni üyesi VIP Apron modeli ve Şehri Geleceğe Taşıyan Neoport 14M Apron Aracı ile Eurasia Airshow’daki yerini alıyor.

 

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BMC), 1964’ten bu yana gelen birikimi ile dünya markası olma yolunda yenilenen hedeflerine doğru, hızla ilerliyor. BMC, yarım asrı aşan köklü geçmişine sığdırdığı başarılarına yenilerini eklemek hedefiyle ve Türk ve Katar ortaklığı ile ulaştığı güçlü ve çok uluslu şirket yapısıyla Türkiye için çalışıyor ve üretiyor.

Tasarım, Ar-Ge, mühendislik, üretim, satış ve satış sonrası hizmetleri kendi bünyesinde barındıran; faaliyete başladığı ilk günden bu yana, 300.000’i geçen araç üretim sayısı ile Türkiye ekonomisine, yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan; İzmir’deki, 200.000 metrekare alanda, 700’ün üzerinde konfigürasyonda; araç, yedek parça, motor ve döküm parçaları üretimi yapan; başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere, 80’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren; Türkiye’nin üreten gücü BMC, yoluna, ürün ailesine havaalanlarına özel yeni araçları da katarak devam ediyor.

 

NEOPORT 14 m Tam Alçak Tabanlı Apron Aracı

IATA ve AHM 950 uyumlu Neoport 14 m Apron Otobüsü; 4 silindirli, 182 beygir gücünde, 700 Nm torka sahip turbo dizel Euro 5 motoru ile gücüne güç katıyor. Önden çekişli özelliği ile Neoport, bu araç özelinde geliştirilmiş olan ve 6 ileri 1 geri otomatik şanzımana yüklenmiş yazılım sayesinde, rakiplerine kıyasla çok düşük yakıt tüketimi ve işletme maliyeti ile öne çıkıyor. Tam havalı servis freni, her iki yana yatma sistemi, şasi alçaltma ve yükseltme sistemi, ön ve arka disk frenleri, 6 adet yolcu kapısı ve alçak tabanlı monokok gövdesi ile araç, sürücüsü ve yolcusu için, konforlu bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Klima sistemi için ayrı bir motoru bulunan Neoport; yolcu bölgesi için özel olarak kullanılan 42 kW klimaya ek olarak, sürücü kabini için, ayrıca konumlandırılmış bir klima seçeneği sunuyor.

10.500 kg yük kapasiteli bağımsız ön ve arka aksları sayesinde Neoport, üstün bir yolculuk ve sürüş konforu sağlıyor. Kapasitesi ile sınıfının lideri konumunda olan Neoport ile 12 kişilik oturma alanının yanı sıra 97 kişiye kadar ayakta yolcu ile toplam 109 yolcu, rahatlıkla seyahat edebiliyor.

Ayarlanabilir direksiyon, ergonomik sürücü alanı, izole sürücü bölgesi, motor odası yangın algılama sistemi, elektrik kontrollü yan aynalar, yolcu iniş/biniş yönü aksine otomatik egzoz yönlendirme sistemi, modüler katlanabilir engelli yolcu rampası, LED iç aydınlatma ve dijital saat seçenekleri, araçta standart olarak sunuluyor.

Opsiyonel olan arka geri görüş kamerası, motor odası otomatik yangın söndürme sistemi, klima, elektronik hat göstergesi, LCD yolcu bilgilendirme ekranları, güvenlik kameraları ve kayıt sistemi ise istek üzerine Neoport’a eklenebiliyor.

 

NEOCITY 8.5 m VIP Apron

Busworld Akademi 2017 En İyi Tasarım Ödülü sahibi Neocity Ailesi’nin en küçük üyesi olan Neocity 8.5 m aracının, hava alanlarındaki CIP ve VIP kullanımı için düzenlenmiş versiyonu olan VIP Apron, 4 silindirli Euro 6 turbo dizel motorunun, 210 beygir gücü ve 850 Nm torku sayesinde fark yaratıyor.

Segmentinin en geniş aracı olması ile benzerlerinden ayrılan VIP Apron, tam otomatik vites seçeneği ile kullanıma sunuluyor. Araç içi kamera ile tüm aracı denetleyebilme özelliği, çift devreli tam havalı tipte ön ve arka frenler, hava kumandalı el freni, markaya özgü geliştirilen yolcu ve ağırlık optimizasyonu sağlayarak maliyet avantajı yaratan ön ve arka aks tasarımı, aracın diğer ayırt edici özellikleri arasında bulunuyor.

Neocity VIP Apron, yolcusuna sağladığı mükemmel erişilebilirlik deneyimi ile konfor ve işlevselliği bir araya getiriyor; güvenliği en üst düzeye taşıyor.

 3,620 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.