Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Akademik İş Birliklerini Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Genişletiyor

HAVELSAN, Akademik İş Birliklerini Necmettin Erbakan Üniversitesi ile Genişletiyor

A.Şamil DEMİRSÖZ / s.demirsoz@savunmahaber.com

HAVELSAN, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) ile üniversitenin lisans ve lisansüstü öğrencilerinin çalışmalarını ve Ar-Ge faaliyetlerini konu alan bir iş birliği protokolü imzaladı. HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar ile NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu tarafından 25 Mart’ta imzalanan protokol kapsamında, kurumlar, üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde ortak çalışmalar yapacak.

Protokol ile ilgili görüşlerini aktaran HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Nacar, NEÜ’nün özellikle aviyonik sistemler başta olmak üzere havacılık ve uzay gibi yeni mühendislik alanlarına girmesinin heyecan verici olduğunu belirtti. Türkiye’nin aviyonik sistemler konusunda açılım yapması gerektiğini kaydeden Nacar, “Bu noktada HAVELSAN’ın da önemli katkılarının olacağını düşünüyoruz” dedi. Dr. Nacar, “Ankara’da her ne kadar üniversiteler bölgesinde olsak da gerçekten daha fazla insan kaynağına ihtiyacımız var. Ankara, artık bu insan kaynağını karşılamada yeterli olamıyor. Daha hızlı ilerlememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ise HAVELSAN ile iş birliği görüşmelerine başladıktan sonra, uçak ve elektrik-elektronik mühendisliği ile ilgili bölümleri açtıklarını hatırlatarak, “Bu iş birliğine imkân verdiği için başta Sayın Genel Müdürümüz Mehmet Akif Nacar’a ve tüm HAVELSAN ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.