Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Avrupa Standartlarını Başarıyla Karşılamaya Devam Ediyor

HAVELSAN, Avrupa Standartlarını Başarıyla Karşılamaya Devam Ediyor

HAVELSAN, 5G alanında bir kez daha ve farklı ürünleriyle Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü’nün (ETSI) birlikte çalışabilirlik testlerini geçmeyi başardı.

2019 yılı Ekim ayında, HAVELSAN 5G görev kritik sistemlerinin başarıyla sonuçlanan testlerinin ardından, 5 Temmuz’da da HAVELSAN Telco Cloud’ın, ETSI NFV Grubu Birlikte Çalışabilirlik Testlerini başarıyla tamamlandığı açıklandı.

HAVELSAN Telco Cloud; 5G, MEC, RAN, V2X, Yapay Zeka, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti, Otomasyon ve Robotik gibi teknolojilerin hayata geçebilmesi için önem taşıyor. ETSI testlerine 5G Çekirdek Şebeke modülleriyle VNF sağlayıcısı olarak da katılan HAVELSAN, bu alanda da birlikte çalışabilirlik testlerini başarıyla sonuçlandırdı.

Öte yandan, 18. Altın Örümcek Ödülleri’nde HAVELSAN’ın yenilenen web sitesi ’Üretim&Sanayi’ kategorisinde yapılan halk oylamasında en çok oyu alarak ’Halkın Favorisi’ oldu. 18 Mayıs-12 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılan halk oylamasında yarışan 246 proje için, 65.960 tekil kullanıcı, toplam 577.284 oy kullandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.