Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü Üyesi Oldu

HAVELSAN, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü Üyesi Oldu

HAVELSAN, 22 Mart’ta, Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETSI) üyesi olduğunu duyurdu. ETSI ise resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 22 Mart 2020 itibarıyla HAVELSAN’ın ETSI üyesi olduğunu belirterek “Hoş geldin HAVELSAN” ifadelerini kullandı.

ETSI; bilgi ve iletişim teknolojileri, sistemleri, uygulamaları ve hizmetleri için küresel geçerliliği olan standartların zamanında geliştirilmesini, onaylanmasını ve test edilmesini sağlıyor. Enstitü, 65 farklı ülkeden 917 üye şirket ya da kuruluşu bünyesinde bulunduruyor. 5G, Ağ Fonksiyonları Sanallaştırma (NFV), siber güvenlik, arttırılmış gerçeklik, sağlık bilişimi, nesnelerin interneti (IoT) gibi HAVELSAN’ın faaliyet gösterdiği birçok farklı alanda standartların belirlenmesini ve uygulanmasını sağlıyor.

HAVELSAN, ETSI üyeliğiyle birlikte Avrupa telekomünikasyon standartlarını sadece uygulayan değil, aynı zamanda belirleyen şirketlerden biri olacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.