Ana Sayfa Haberler HAVELSAN BARİYER, Bir İlke Daha İmza Attı

HAVELSAN BARİYER, Bir İlke Daha İmza Attı

Yakın zamanda Uluslararası Ortak Kriterler EAL (Değerlendirme Garanti Seviyesi / Evaluation Assurance Level) 4+ Sertifikası’nı Türkiye’de ilk kez almaya hak kazanan HAVELSAN BARİYER, şimdi de Türkiye’de ilk kez TRTEST’in Ürün Uygunluk Sertifikasını almayı başardı.

28 Mayıs’ta duyurulan gelişme, HAVELSAN’ın yerli ve milli imkânlarlarla geliştirdiği, veri sızıntısı ve kaçağı önleme uygulaması, güvenirliğini, bu iki sertifikayla ortaya koydu.

HAVELSAN BARİYER, e-posta içeriklerinin takip edilmesi ve engellenmesi ile ziyaret edilen web sitelerinin takip edilmesi ve engellenmesi işlemlerini gerçekleştirebiliyor. USB veri taşıma cihazları, USB tak çalıştır cihazlar (Plug and Play) ve akıllı telefonlara karşı koruma sağlayan HAVELSAN BARİYER, bu sayede kurumlardan izinsiz veri aktarımını engelliyor.

HAVELSAN BARİYER, 6 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri doğrultusunda, Türkiye’deki birçok önemli kurumda kullanılıyor. 2019 yılının ekim ayında, NATO Muhabere ve Bilgi Ajansı (NCIA) ile Sanayi İş Birliği Anlaşması yapan HAVELSAN’ın veri sızıntısı ve kaçağı önleme ürününün, NATO ihalelerinde de ön plana çıkması bekleniyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.