Ana Sayfa Haberler BOTAŞ, HAVELSAN’ın Yerli ERP Sistemi KOVAN’ı Tercih Etti

BOTAŞ, HAVELSAN’ın Yerli ERP Sistemi KOVAN’ı Tercih Etti

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) ve HAVELSAN arasında, 4 Ekim’de, Milli Kurumsal Kaynak Yönetimi Sistemi KOVAN’ın kullanımına ilişkin bir mutabakat muhtırası imzalandı.

İmzalanan muhtıra kapsamında, BOTAŞ’taki; insan kaynakları, finans ve lojistik gibi süreçlerin, HAVELSAN’ın geliştirdiği KOVAN sistemi üzerinden, uçtan uca, güvenilir, kolay ve izlenebilir bir şekilde yürütülmesi hedefleniyor. Genellikle yurt dışından tedarik edilen kurumsal kaynak planlaması (Enterprise Resource Planning / ERP) yazılımlarına alternatif olarak konumlandırılan KOVAN; özgün mimarisi sayesinde lisans konusunda yurt dışına bağımlılıkları ortadan kaldırırken, kamu kurumlarının, askeri kurumların ve özel sektörün iş süreçlerinin bütünleşik bir şekilde yürütülmesini sağlıyor. Uluslararası standartlar ve güncel teknolojiler gözetilerek geliştirilen KOVAN ile Türkiye’nin görev kritik verilerinin yerli sistemler üstünde saklanması temin edilecek.

SSB’de düzenlenen imza törenine Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Dr. Alparslan Bayraktar, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı ve HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Celal Sami Tüfekci, Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Mustafa Şeker, BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Burhan Özcan ve HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar katıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.