Ana Sayfa Manşet Yerli Video Konferans Sistemi HAVELSAN Diyalog

Yerli Video Konferans Sistemi HAVELSAN Diyalog

Kurumların, COVID-19 salgınıyla birlikte gündeme gelen yeni düzene uyum sağlamaları için uzaktan çalışma yeteneklerini geliştirmeleri gerekiyor. Mekândan bağımsız toplantılar yapabilmek, bu yeteneğin önemli bir ayağını oluşturuyor. Bu tür toplantıların gerçekleştirileceği bir uygulamaya duyulan ihtiyacı tespit eden HAVELSAN, iş ekosistemiyle birlikte geliştirdiği Diyalog ürünü ile etkin ve güvenilir bir çözüm sunuyor.

HAVELSAN, kurumların uzaktan çalışma yeteneklerinin geliştirilmesi ile ilgili ihtiyacı, salgın döneminin hemen başında tespit ederek mekândan bağımsız olarak toplantı imkânı sağlayacak uygulamaların arayışı içine girdi. İlk etapta bilinen çok uluslu uygulamaları kullanmayı denedi; ancak bu uygulamaların bilgi güvenliği açısından riskli olduklarını tespit etti. Bu nedenle arayışını milli teknolojilere çevirerek HAVELSAN İş Ekosistemi içerisinde bulunan şirketlerin çözümlerini incelemeye başladı. Paydaş firma çözümleri arasından en yetkin olanını seçti ve bu uygulamayı, zorlayıcı testlerden geçirdi. Paydaş firma ile kurduğu iş birliği kapsamında, var olan eksiklikleri kendi çalışanları ile giderdi ve yeni özellikler de geliştirerek uygulamayı kullanıma aldı.

Kısa bir süre içerisinde uygulamanın bu alandaki ihtiyacı başarılı bir şekilde giderdiğini gören HAVELSAN, uygulamayı kendi bünyesinde hızlıca ürünleştirdi ve Mayıs 2020 itibarıyla benzer ihtiyaca sahip olan diğer kurumların da hizmetine sundu.

HAVELSAN Diyalog, ekran paylaşma özelliği ile sunum, video, grafik ve özel uygulamalara ait ekran görüntülerini katılımcılar ile güvenli bir şekilde paylaşmaya izin veriyor.

HAVELSAN Diyalog; kurulumu ve yönetimi kolay, güvenli, yüksek kalitede görüntülü ve sesli görüşme imkânı sağlayan, tamamen yerli bir video konferans sistemidir.

Kurumların sunucularında ve bulut ortamında çalışabilen HAVELSAN Diyalog, mobil platformlarda da kullanılabiliyor. Sistem, önceliği güvenlik olan kritik kurumlara yüksek güvenlikli bir hizmet sağlıyor ve kullanıcı dostu arayüzü ile son kullanıcılara hitap ediyor.

Mesajlaşma veya dosya gönderme gibi işlevlerin yerine getirilebilmesi için HAVELSAN tarafından geliştirilmiş olan diğer güvenli iletişim uygulamaları ile birlikte çalışabilen HAVELSAN Diyalog, bu özelliği sayesinde her türlü kurum, kuruluş, özel şirket veya birey için kaygı yaratan bilgi güvenliği sorununa, uçtan uca çözüm getiriyor.

Siber güvenlik doğrulaması yapılan ve genişletilebilir “cluster” (küme) mimaride bir yapıya sahip olan HAVELSAN Diyalog, sivil ve askeri kullanıcıların özel gereksinimlerini karşılayacak yetkinliktedir.

HAVELSAN Diyalog, mobil platformlarda da kullanılabiliyor.

Yurt içi ve yurt dışında kullanımının yaygınlaştırılması hedeflenen HAVELSAN Diyalog’un sağladığı yüksek verimlilik ile katılımcı sayısı ve süre sınırı olmadan güvenle iletişim kurabilmek mümkündür. Üstelik Safari, Chrome, Opera ve Firefox gibi web tarayıcıları üzerinden erişilebilen HAVELSAN Diyalog’u kullanmak için herhangi bir uygulama yükleme zorunluluğu da bulunmuyor.

Diyalog ile Kolay ve Kesintisiz Video Konferans Deneyimi

Kullanımı kolay arayüzü sayesinde uzaktan çalışan ekipler ile toplantılar düzenlemeye imkân sağlayan HAVELSAN Diyalog, HD ve 4K video kalitesi sunuyor. Ekran paylaşma özelliği ile sunum, video, grafik ve özel uygulamalara ait ekran görüntülerini katılımcılar ile güvenli bir şekilde paylaşmaya izin veriyor.

LDAP entegrasyonu ile kurum içi kullanıcıları yetkilendirme ve yönetme imkânı veren HAVELSAN Diyalog; sağlık, eğitim, kamu ve savunma gibi farklı sektörlerin özel ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.