Ana Sayfa Haberler HAVELSAN, Geleceğin Mühendisleri için Kadir Has Üniversitesi ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

HAVELSAN, Geleceğin Mühendisleri için Kadir Has Üniversitesi ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

HAVELSAN, Kadir Has Üniversitesi ile imzaladığı iş birliği protokolü ile geleceğin mühendislerini yetiştirmeye hazırlanıyor.

HAVELSAN tarafından, 22 Haziran’da paylaşılan habere göre, protokol kapsamında, üniversitenin, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde ve yeni açılacak Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nde proje ve staj için iş birliği yapılacak. HAVELSAN; bitirme projeleri, yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarına destek verecek, belirleyeceği bitirme projelerini izleyerek öğrencilere rehberlik yapacak. HAVELSAN, dereceye giren öğrencilerden başarılı bulduklarına, kendi bünyesinde staj imkânı da sağlayacak.

 

İş birliği protokolünü imzalayan HAVELSAN Ar-Ge ve Teknoloji Direktörü Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, üniversite iş birliklerinin önemine vurgu yaptı. Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Berker ise HAVELSAN gibi köklü bir teknoloji şirketi ile iş birliğinin çok değerli olduğunu belirtti.

 

 1,527 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.